kcminput - en to pl translation catalogue (74 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
pl: Nie udało się odpytać urządzeń wejściowych. Otwórz ponownie ten moduł ustawień.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
pl: Błąd krytyczny przy wczytywaniu podstawowych informacji o urządzeniu %1.

en: Pointer device KCM
pl: Ustawienia urządzenia wskazującego

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
pl: Moduł ustawień systemowych do zarządzania myszą i gładzikiem

en: Developer
pl: Programista

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
pl: Błąd podczas wczytywania wartości. Zajrzyj do dziennika po szczegóły. Uruchom moduł ustawień ponownie.

en: No pointer device found. Connect now.
pl: Nie znaleziono urządzenia wskazującego. Podłącz je teraz.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
pl: Nie można zapisać wszystkich zmian. Zajrzyj do dziennika po szczegóły. Uruchom moduł ustawień ponownie.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
pl: Błąd wczytywania wartości domyślnych. Nie można ustawić wszystkich lub części opcji do wartości domyślnych.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
pl: Błąd podczas dodawania nowopodłączonego urządzenia. Podłącz je ponownie i uruchom moduł ustawień ponownie.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
pl: Odłączono urządzenie wskazujące. Zamknięto jego okno ustawień.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
pl: Odłączono urządzenie wskazujące. Nie znaleziono innych urządzeń.

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: General:
pl: Ogólne:

en: Device enabled
pl: Urządzenie włączone

en: Accept input through this device.
pl: Przyjmuj ruchy tego urządzenia.

en: Left handed mode
pl: Tryb dla leworęcznych

en: Swap left and right buttons.
pl: Zamień lewy z prawym przyciskiem.

en: Press left and right buttons for middle-click
pl: Jednoczesne naciśnięcie lewym i prawym naciska środkowy

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
pl: Kliknięcie lewym i prawym przyciskiem jednocześnie emuluje kliknięcie środkowym przyciskiem.

en: Pointer speed:
pl: Szybkość wskaźnika:

en: Acceleration profile:
pl: Krzywa przyspieszenia:

en: Flat
pl: Płaska

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
pl: Wskaźnik przesuwa się o tę samą odległość co mysz.

en: Adaptive
pl: Dostosowująca się

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
pl: Odległość o jaką przesuwa się wskaźnik zależy od szybkości przesuwania myszy.

en: Scrolling:
pl: Przewijanie:

en: Invert scroll direction
pl: Odwróć kierunek przewijania

en: Touchscreen like scrolling.
pl: Przewijanie jak na ekranie dotykowym.

en: Scrolling speed:
pl: Szybkość przewijania:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
pl: Wolniej

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
pl: Szybciej

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
pl: Ponownie powiąż dodatkowe przyciski myszy...

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
pl: Dodatkowy przycisk %1:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
pl: Naciśnij przycisk myszy, którego chcesz powiązać z klawiszem

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
pl: Wpisz nowe połączenie klawiszy dla %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
pl: Naciśnij przycisk myszy

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
pl: Dodaj powiązanie...

[ctx: @action:button]
en: Go back
pl: Przejdź wstecz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
pl: <h1>Mysz</h1> Ten moduł pozwala wybrać różne opcje zachowania się myszy lub innego urządzenia kontrolującego wskaźnik.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
pl: O&gólne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
pl: Jeżeli jesteś leworęczną osobą, możesz chcieć zamienić klawisze myszy prawy z lewym. Jeżeli mysz ma więcej niż dwa klawisze, zamienione zostaną tylko skrajne klawisze, a np. środkowy zostanie nietknięty.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
pl: Porządek przycisków

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
pl: Dla &praworęcznych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
pl: Dla &leworęcznych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
pl: Zmień kierunek przewijania kółkiem lub czwartym i piątym przyciskiem myszy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
pl: Od&wróć kierunek przewijania

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
pl: Rozszerzone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
pl: Przyspieszenie wskaźnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
pl: Czułość myszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
pl: Okres dwukrotnego kliknięcia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
pl: Czas do przesuwania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
pl: Odległość do przesuwania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
pl: Przewijanie kółkiem myszy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
pl: <p>Ta opcja pozwala na określenie zależności między odległością, o jaką przesuwa się wskaźnik, a względnym przesunięciem samego urządzenia (myszy, trackballa czy innego urządzenia wskazującego).</p><p>Duża wartość przyspieszenia powoduje, że wystarczy niewielki ruch myszy, aby poruszyć kursorem na dużą odległość. Ustawienie tej wartości na zbyt wielką może spowodować, że wskaźnik będzie skakać po ekranie, utrudniając pracę.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
pl: <p>Czułość myszy to najmniejsza odległość, jaką musi pokonać wskaźnik, aby zadziałało przyspieszenie. Jeżeli ruch jest mniejszy niż czułość myszy, wskaźnik przesuwa się tak, jakby przyspieszenie było ustawione na 1x.</p><p>W związku z tym przy małych przemieszczeniach urządzenia wskazującego brak przyspieszenia, co daje dużą kontrolę nad kursorem myszy. Przy dużych przemieszczeniach urządzenia wskazującego można szybko przesunąć wskaźnik z jednego końca ekranu na drugi.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
pl: Okres dwukrotnego kliknięcia jest maksymalnym czasem (w milisekundach) pomiędzy dwoma kliknięciami myszą, które zostają uznane za jedno dwukrotne kliknięcie. Jeżeli drugie kliknięcie przekroczy ten czas, to obydwa zostaną uznane za osobne kliknięcia myszą.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
pl:  ms

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
pl: Jeżeli naciśniesz klawiszem myszy (np. w edytorze tekstu) i zaczniesz przesuwać wskaźnik w podanym czasie, zostanie rozpoczęte działanie przesuwania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
pl: Jeżeli naciśniesz klawiszem myszą i przesuniesz wskaźnik co najmniej o podaną odległość, zostanie rozpoczęte działanie przesuwania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
pl: Jeśli używasz myszy z kółkiem, ta wartość określa liczbę wierszy przesuwanych po każdym ruchu kółka. Jeśli wartość ta będzie większa niż liczba wierszy, ruch kółka zostanie potraktowany jak naciśnięcie klawisza Page Down/Page Up.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
pl: Sterowanie z klawiatury

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
pl: Przesuwanie wskaźnika &myszy z klawiatury numerycznej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
pl: Opóźnienie przyspieszeni&a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
pl: Okr&es powtarzania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
pl: Przy&spieszenie wskaźnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
pl: &Maksymalna prędkość:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
pl:  piksele/s.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
pl: Krzywa &przyspieszenia:

en: Mouse
pl: Mysz

en: (c) 1997 - 2018 Mouse developers
pl: (c) 1997 - 2018 Autorzy Myszy

en:  pixel |  pixels
pl[0]:  piksel
pl[1]:  piksele
pl[2]:  pikseli

en:  line |  lines
pl[0]:  linia
pl[1]:  linie
pl[2]:  linii
