plasma-desktop - en to pl translation catalogue (9 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: Status of a gamepad button]
en: PRESSED
pl: NACIŚNIĘTY

[ctx: @label Button state]
en: State
pl: Stan

en: No game controllers found
pl: Nie znaleziono żadnego pada do gier

en: Connect a wired or wireless controller
pl: Podłącz przewodowy lub bezprzewodowy pad

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
pl: Urządzenie:

[ctx: @label Visual representation of an axis position]
en: Position:
pl: Położenie:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
pl: Przyciski:

[ctx: @label Gamepad axes (sticks)]
en: Axes:
pl: Osie:
