plasma-desktop - en to pl translation catalogue (7 entries)

[ctx: @action:inmenu removes widget]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:inmenu opens widget config dialog]
en: Configure…
pl: Ustawienia…

[ctx: @action:inmenu opens widget alternatives explorer]
en: Show Alternatives…
pl: Pokaż zamienniki…

[ctx: @label:spinbox]
en: Spacer width
pl: Szerokość odstępu

[ctx: @option:check Whether to allow a spacer widget to fill available space]
en: Flexible size
pl: Elastyczny rozmiar

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for entering Panel edit mode click area]
en: Open Panel configuration ui
pl: Otwórz panel sterowania

[ctx: @action:button opens widget explorer]
en: Add Widgets…
pl: Dodaj elementy interfejsu…
