plasma_applet_showdesktop - en to pl translation catalogue (9 entries)

[ctx: @label Accessible name]
en: Minimize All Applet Active Indicator
pl: Zminimalizuj wszystkie wskaźniki aktywności apletu

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Restore Windows
pl: Przywróć okna

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Minimize All Windows
pl: Zminimalizuj wszystkie okna

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Restores the previously minimized windows
pl: Przywraca poprzednio zminimalizowane okna

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Shows the Desktop by minimizing all windows
pl: Ukazuje pulpit, minimalizując wszystkie okna

[ctx: @action:button]
en: Peek at Desktop
pl: Podejrzyj pulpit

[ctx: @action:button]
en: Stop Peeking at Desktop
pl: Przestań podglądać pulpit

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves windows back to their original positions
pl: Powraca oknami do ich pierwotnych położeń

[ctx: @info:tooltip]
en: Temporarily shows the desktop by moving windows away
pl: Tymczasowo odkrywa pulpit, odsuwając okna na bok
