plasma-desktop - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Automatic
pt: Automático

en: No touchscreens found
pt: Nenhum ecrã táctil encontrado

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
pt: Dispositivo:

en: Enabled:
pt: Activo:

en: Target display:
pt: Ecrã-alvo:
