plasmaactivitymanager - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Used some time ago
pt: Usado há algum tempo

en: Used more than a year ago
pt: Usado há mais de um ano

[ctx: amount in months]
en: Used a month ago | Used %1 months ago
pt[0]: Usado há um mês
pt[1]: Usado há %1 meses

[ctx: amount in days]
en: Used a day ago | Used %1 days ago
pt[0]: Usado há um dia
pt[1]: Usado há %1 dias

[ctx: amount in hours]
en: Used an hour ago | Used %1 hours ago
pt[0]: Usado há uma hora
pt[1]: Usado há %1 horas

[ctx: amount in minutes]
en: Used a minute ago | Used %1 minutes ago
pt[0]: Usado há um minuto
pt[1]: Usado há %1 minutos

en: Used a moment ago
pt: Usado há pouco tempo

en: Walk through activities
pt: Percorrer as actividades

en: Walk through activities (Reverse)
pt: Percorrer as actividades (Inverso)
