plasmaactivitymanager - en to pt_BR translation catalogue (9 entries)

en: Used some time ago
pt_BR: Usado algum tempo atrás

en: Used more than a year ago
pt_BR: Usado há mais de um ano

[ctx: amount in months]
en: Used a month ago | Used %1 months ago
pt_BR[0]: Usado há um mês
pt_BR[1]: Usado há %1 meses

[ctx: amount in days]
en: Used a day ago | Used %1 days ago
pt_BR[0]: Usado há um dia
pt_BR[1]: Usado há %1 dias

[ctx: amount in hours]
en: Used an hour ago | Used %1 hours ago
pt_BR[0]: Usado há uma hora
pt_BR[1]: Usado há %1 horas

[ctx: amount in minutes]
en: Used a minute ago | Used %1 minutes ago
pt_BR[0]: Usado há um minuto
pt_BR[1]: Usado há %1 minutos

en: Used a moment ago
pt_BR: Usado em algum momento

en: Walk through activities
pt_BR: Percorrer as atividades

en: Walk through activities (Reverse)
pt_BR: Percorrer as atividades (inverso)
