plasma-desktop - en to pt_BR translation catalogue (14 entries)

en: Keyboard Layout: %1
pt_BR: Layout do teclado: %1

en: Username
pt_BR: Nome de usuário

en: Password
pt_BR: Senha

en: Log In
pt_BR: Entrar

en: Caps Lock is on
pt_BR: Caps Lock está ativo

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
pt_BR: Suspender

en: Restart
pt_BR: Reiniciar

en: Shut Down
pt_BR: Desligar

[ctx: For switching to a username and password prompt]
en: Other…
pt_BR: Outros...

en: Type in Username and Password
pt_BR: Digite o nome de usuário e a senha

en: List Users
pt_BR: Listar usuários

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
pt_BR: Teclado virtual

en: Login Failed
pt_BR: Falha ao entrar

en: Desktop Session: %1
pt_BR: Sessão de área de trabalho: %1
