plasma-desktop - en to pt_BR translation catalogue (9 entries)

en: None
pt_BR: Nenhum

en: No splash screen will be shown
pt_BR: Nenhuma tela de apresentação será mostrada

en: You cannot delete the currently selected splash screen
pt_BR: Você não pode excluir a tela de apresentação atualmente selecionada

note: i18n: ectx: label, entry (engine), group (KSplash)
en: For future use
pt_BR: Para uso futuro

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (KSplash)
en: Name of the current splash theme
pt_BR: Nome da tela de apresentação atual

[ctx: @action:button]
en: &Get New…
pt_BR: &Baixar novos…

[ctx: @info:status]
en: Failed to show the splash screen preview.
pt_BR: Falha ao mostrar visualização da tela de apresentação.

[ctx: @action:button]
en: Preview Splash Screen
pt_BR: Visualizar a tela de apresentação

[ctx: @action:button]
en: Uninstall
pt_BR: Desinstalar
