kcm_solid_actions - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Editing Action '%1'
ro: Se modifică acțiunea „%1”

en: It appears that the action name, command, icon or condition are not valid.
    Therefore, changes will not be applied.
ro: Se pare că denumirea acțiunii, comanda, pictograma sau condiția nu este validă.
    De aceea, modificările nu vor fi aplicate.

en: Invalid action
ro: Acțiune nevalidă

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GbParameter)
en: Edit Parameter
ro: Modifică parametru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblParameterType)
en: Parameter type:
ro: Tip parametru:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Property Match
ro: Potrivire proprietate

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Content Conjunction
ro: Conjuncție conținut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Content Disjunction
ro: Disjuncție conținut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Device Interface Match
ro: Potrivire interfață dispozitiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblDeviceType)
en: Device type:
ro: Tip dispozitiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblValueName)
en: Value name:
ro: Denumire valoare:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Equals
ro: Egal cu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Contains
ro: Conține

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbParameterReset)
en: Reset Parameter
ro: Reinițializează parametru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbParameterSave)
en: Save Parameter Changes
ro: Salvează modificări parametru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, IbActionIcon)
en: Action icon, click to change it
ro: Pictograma acțiunii, apăsați pentru a o schimba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionFriendlyName)
en: Action name
ro: Denumire acțiune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlActionCommand)
en: Command:
ro: Comandă:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, LeActionCommand)
en: Command that will trigger the action
    This can include any or all of the following case insensitive expands:
    
    %f: The mountpoint for the device - Storage Access devices only
    %d: Path to the device node - Block devices only
    %i: The identifier of the device
ro: Comanda care va declanșa acțiunea
    Aceasta poate să conțină oricare sau toate dintre substituenții insensibili la majuscule:
    
    %f: Locul de montare al dispozitivului - Doar dispozitive cu capacități de stocare
    %d: Calea către nodul dispozitivului - Doar pentru dispozitive bloc
    %i: Identificatorul dispozitivului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlPredicateTree)
en: Devices must match the following parameters for this action:
ro: Dispozitivul trebuie să se potrivească cu următorii parametri pentru această acțiune:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblActionName)
en: Action name:
ro: Denumire acțiune:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionName)
en: Enter the name for your new action
ro: Introduceți denumirea pentru noua acțiune

en: Solid Action Desktop File Generator
ro: Generator de fișiere Desktop pentru acțiuni solid

en: Tool to automatically generate Desktop Files from Solid DeviceInterface classes for translation
ro: Unealtă pentru generarea automată a fișierelor Desktop din clase Solid DeviceInterface pentru traducere

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: The device must be of the type %1
ro: Dispozitivul trebuie să fie de tipul %1

en: Any of the contained properties must match
ro: Oricare dintre proprietățile conținute trebuie să se potrivească

en: All of the contained properties must match
ro: Toate proprietățile conținute trebuie să se potrivească

en: The device property %1 must equal %2
ro: Proprietatea %1 a dispozitivului trebuie să fie egală cu %2

en: The device property %1 must contain %2
ro: Proprietatea %1 a dispozitivului trebuie să conțină %2

en: Solid Device Actions Editor
ro: Redactor de acțiuni Solid pentru dispozitive

en: Solid Device Actions Control Panel Module
ro: Modul al panoului de control cu acțiuni Solid pentru dispozitive

en: (c) 2009, 2014 Solid Device Actions team
ro: (c) 2009, 2014 Echipa Acțiuni solid pentru dispozitive

en: Port to Plasma 5
ro: Portare la Plasma 5

en: It appears that the predicate for this action is not valid.
ro: Se pare că predicatul pentru această acțiune nu este valid.

en: Error Parsing Device Conditions
ro: Eroare la parcurgerea condițiilor dispozitivului

en: No Action Selected
ro: Nicio acțiune aleasă

en: Cannot be deleted
ro: Nu poate fi șters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbDeleteAction)
en: Remove
ro: Elimină

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbEditAction)
en: Edit…
ro: Modifică…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbAddAction)
en: Add…
ro: Adaugă…
