plasma-desktop - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Activities
ro: Activități

[ctx: @title:window]
en: Delete Activity
ro: Șterge activitatea

en: Are you sure you want to delete '%1'?
ro: Sigur doriți să ștergeți „%1”?

en: Error loading the QML files. Check your installation.
    Missing %1
ro: Eroare la încărcarea fișierelor QML. Verificați-vă instalarea.
    Lipsește %1

en: General
ro: Generale

[ctx: @title:window]
en: Create a New Activity
ro: Creează activitate nouă

[ctx: @title:window]
en: Activity Settings
ro: Configurări pentru activitate

[ctx: @action:button]
en: Create
ro: Creează

en: Icon:
ro: Pictogramă:

en: Name:
ro: Denumire:

en: Description:
ro: Descriere:

en: Privacy:
ro: Intimitate:

en: Do not track usage for this activity
ro: Nu duce evidența utilizării pentru această activitate

en: Shortcut for switching:
ro: Scurtătură pentru schimbare:

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
ro: Câte luni să fie păstrat istoricul activității

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
ro: Ce date să fie păstrate în istoricul activității

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
ro: Lista aplicațiilor al căror istoric de activitate să fie salvat

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
ro: Lista aplicațiilor al căror istoric de activitate să nu fie salvat

en: Switching
ro: Schimbare

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure %1 activity
ro: Configurează activitatea %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete %1 activity
ro: Șterge activitatea %1

en: Create New…
ro: Creează nouă…

en: Activity switching
ro: Schimbare activități

[ctx: @action]
en: Walk through activities
ro: Traversează activitățile

[ctx: @action]
en: Walk through activities (Reverse)
ro: Traversează activitățile (invers)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_virtualDesktopSwitchEnabled)
en: Remember for each activity (needs restart)
ro: Reține pentru fiecare activitate (necesită repornire)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Current virtual desktop:
ro: Biroul virtual actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Shortcuts:
ro: Scurtături:
