knetattach - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Enter a name for this <i>WebFolder</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
ro: Introduceți denumirea acestui <i>dosar web</i>, adresa serverului, portul și calea dosarului, apoi apăsați butonul <b>Salvează și conectează<b>.

en: Enter a name for this <i>Secure shell connection</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
ro: Introduceți denumirea pentru această <i>conexiune de consolă securizată</i>, adresa serverului, portul și calea dosarului, apoi apăsați butonul <b>Salvează și conectează<b>.

en: Enter a name for this <i>File Transfer Protocol connection</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
ro: Introduceți denumirea pentru această <i>conexiune FTP</i>, adresa serverului și calea dosarului, apoi apăsați butonul <b>Salvează și conectează<b>.

en: Enter a name for this <i>Microsoft Windows network drive</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
ro: Introduceți denumirea acestui <i>dosar de rețea Microsoft Windows</i>, adresa serverului și calea dosarului, apoi apăsați butonul <b>Salvează și conectează<b>.

en: Unable to connect to server.  Please check your settings and try again.
ro: Imposibil de conectat la server. Verificați configurările și reîncercați.

en: Save && C&onnect
ro: Salvează și c&onectează

en: C&onnect
ro: C&onectează

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNetAttach)
en: Network Folder Wizard
ro: Expert dosar în rețea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderType)
en: Add Network Folder
ro: Adaugă dosar din rețea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select the type of network folder you wish to connect to and press the Next button.
ro: Alegeți tipul dosarului de rețea la care doriți să vă conectați și apăsați butonul Următor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _recent)
en: &Recent connection:
ro: Conexiune &recentă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _webfolder)
en: &WebFolder (webdav)
ro: Dosar &Web (webdav)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _fish)
en: &Secure shell (ssh)
ro: Consolă &sigură (ssh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _smb)
en: &Microsoft® Windows® network drive
ro: Unitate de rețea &Microsoft® Windows®

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderParameters)
en: Network Folder Information
ro: Informații dosar de rețea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Name:
ro: De&numire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _userText)
en: &User:
ro: &Utilizator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Folder:
ro: &Dosar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _encodingText)
en: Encoding:
ro: Codare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _createIcon)
en: Cr&eate an icon for this remote folder
ro: Cr&eează o pictogramă pentru acest dosar distant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useEncryption)
en: &Use encryption
ro: &Utilizează criptare

en: KDE Network Wizard
ro: Expertul de rețea KDE

en: Primary author and maintainer
ro: Autor inițial și responsabil
