plasma-desktop - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Keyboard Layout: %1
ro: Aranjament de tastatură: %1

en: Username
ro: Utilizator

en: Password
ro: Parolă

en: Log In
ro: Autentificare

en: Caps Lock is on
ro: Caps Lock e activ

[ctx: Suspend to disk]
en: Hibernate
ro: Hibernează

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ro: Adormi

en: Restart
ro: Repornește

en: Shut Down
ro: Oprește

[ctx: For switching to a username and password prompt]
en: Other…
ro: Altul…

en: Type in Username and Password
ro: Tastați numele de utilizator și parola

en: List Users
ro: Enumeră utilizatorii

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
ro: Tastatură virtuală

en: Login Failed
ro: Autentificare eșuată

en: Desktop Session: %1
ro: Sesiune de birou: %1
