plasma-desktop - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Failed to stop service: %1
ro: Oprirea serviciului a eșuat: %1

en: Failed to start service: %1
ro: Pornirea serviciului a eșuat: %1

en: Failed to stop service.
ro: Oprirea serviciului a eșuat.

en: Failed to start service.
ro: Pornirea serviciului a eșuat.

en: Failed to notify KDE Service Manager (kded6) of saved changed: %1
ro: Notificarea gestionarului de servicii KDE (kded6) despre modificări salvate a eșuat: %1

[ctx: @info]
en: If you're disabling something here to work around an issue, please <link url='%1'>submit a bug report about it as well.</link>
ro: Dacă dezactivați ceva de aici pentru a ocoli un defect, vă rugăm să <link url='%1'>trimiteți și un raport de defecțiune</link>.

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: The background services manager (kded6) is currently not running. Make sure it is installed correctly.
ro: Gestionarul de servicii de fundal (kded6) nu rulează momentan. Asigurați-vă că e instalat corect.

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Some services disable themselves again when manually started if they are not useful in the current environment.
ro: Unele servicii se dezactivează iar când sunt pornite manual dacă nu sunt utile în mediul actual.

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Some services were automatically started/stopped when the background services manager (kded6) was restarted to apply your changes.
ro: Unele servicii au fost pornite/oprite automat când gestionarul de servicii de fundal (kded6) a fost repornit pentru a vă aplica modificările.

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Services
ro: Toate serviciile

[ctx: @item:inlistbox List running services]
en: Running
ro: Rulează

[ctx: @item:inlistbox List not running services]
en: Not Running
ro: Nu rulează

[ctx: @title:group list section]
en: Startup Services
ro: Servicii la pornire

[ctx: @title:group list section]
en: Load-on-Demand Services
ro: Servicii încărcate la cerere

[ctx: @action:button %1 service name]
en: Disable automatically loading %1 on startup
ro: Dezactivează încărcarea automată a %1 la pornire

[ctx: @action:button %1 service name]
en: Enable automatically loading %1 on startup
ro: Activează încărcarea automată a %1 la pornire

[ctx: @info:whatsthis Accessible description]
en: Toggle automatically loading this service on startup
ro: Comută încărcarea automată a acestui serviciu la pornire

[ctx: @info:status]
en: Not running
ro: Nu rulează

[ctx: @info:status]
en: Running
ro: Rulează

[ctx: @action:button %1 service name]
en: Stop %1
ro: Oprește %1

[ctx: @action:button %1 service name]
en: Start %1
ro: Pornește %1

[ctx: @action:button]
en: Stop Service
ro: Oprește serviciul

[ctx: @action:button]
en: Start Service
ro: Pornește serviciul
