plasma-desktop - en to ro translation catalogue (7 entries)

[ctx: @action:inmenu removes widget]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: @action:inmenu opens widget config dialog]
en: Configure…
ro: Configurează…

[ctx: @action:inmenu opens widget alternatives explorer]
en: Show Alternatives…
ro: Arată alternative…

[ctx: @label:spinbox]
en: Spacer width
ro: Lățime spațiator

[ctx: @option:check Whether to allow a spacer widget to fill available space]
en: Flexible size
ro: Dimensiune flexibilă

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for entering Panel edit mode click area]
en: Open Panel configuration ui
ro: Deschide interfața grafică de configurare a panoului

[ctx: @action:button opens widget explorer]
en: Add Widgets…
ro: Adaugă controale…
