plasma_applet_showdesktop - en to ro translation catalogue (9 entries)

[ctx: @label Accessible name]
en: Minimize All Applet Active Indicator
ro: Indicator de activitate pentru miniaplicația „Minimizează toate”

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Restore Windows
ro: Restabilește ferestrele

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Minimize All Windows
ro: Minimizează toate ferestrele

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Restores the previously minimized windows
ro: Restabilește ferestrele minimizate anterior

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Shows the Desktop by minimizing all windows
ro: Arată biroul prin minimizarea tuturor ferestrelor

[ctx: @action:button]
en: Peek at Desktop
ro: Trage cu ochiul la birou

[ctx: @action:button]
en: Stop Peeking at Desktop
ro: Încetează tragerea cu ochiul la birou

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves windows back to their original positions
ro: Mută ferestrele înapoi la pozițiile lor originale

[ctx: @info:tooltip]
en: Temporarily shows the desktop by moving windows away
ro: Arată temporar biroul prin mutarea ferestrelor din cale
