plasma_applet_trash - en to ru translation catalogue (6 entries)

[ctx: @title the name of the Trash widget]
en: Trash
ru: Корзина

[ctx: @info:status The trash contains this many items in it]
en: One item | %1 items
ru[0]: %1 объект
ru[1]: %1 объекта
ru[2]: %1 объектов
ru[3]: Один объект

[ctx: @info:status The trash is empty]
en: Empty
ru: Пусто

[ctx: @action:inmenu Open the trash]
en: Open
ru: Открыть

[ctx: @action:inmenu Empty the trash]
en: Empty
ru: Опустошить

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash Settings…
ru: Настроить корзину…
