plasma-desktop - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Automatic
ru: Автоматически

[ctx: model - (x,y widthxheight)]
en: %1 - (%2,%3 %4×%5)
ru: %1 — (%2,%3 %4×%5)

en: No touchscreens found
ru: Не найдено ни одного сенсорного экрана

en: Connect an external touchscreen
ru: Подключите внешний сенсорный экран

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
ru: Устройство:

en: Enabled:
ru: Включено:

en: Target display:
ru: Целевой экран:
