plasma-desktop - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Remove
ru: Удалить

en: Configure…
ru: Настроить…

en: Show Alternatives…
ru: Взаимозаменяемые виджеты…

en: Spacer width
ru: Ширина разделителя

[ctx: @option:check Whether to allow a spacer widget to fill available space]
en: Flexible size
ru: Не фиксировать размер

en: Open Panel configuration ui
ru: Открыть интерфейс настройки панели

en: Add Widgets…
ru: Добавить виджеты…
