plasma-desktop - en to sa translation catalogue (78 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Shift कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Shift key is now active.
sa: Shift कीलम् अधुना सक्रियम् अस्ति ।

en: The Shift key is now inactive.
sa: Shift कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Control कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कील-दबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Control key is now active.
sa: इदानीं Control कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Control key is now inactive.
sa: Control कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Alt कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Alt key is now active.
sa: अधुना Alt कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Alt key is now inactive.
sa: Alt कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Win कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Win key is now active.
sa: Win कीलम् अधुना सक्रियम् अस्ति ।

en: The Win key is now inactive.
sa: Win कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: मेटा कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Meta key is now active.
sa: मेटा कीलम् अधुना सक्रियम् अस्ति ।

en: The Meta key is now inactive.
sa: मेटा कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Super कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Super key is now active.
sa: अधुना सुपर कीलः सक्रियः अस्ति ।

en: The Super key is now inactive.
sa: सुपर कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Hyper कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Hyper key is now active.
sa: इदानीं Hyper कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Hyper key is now inactive.
sa: Hyper कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Alt Graph कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Alt Graph key is now active.
sa: अधुना Alt Graph कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Alt Graph key is now inactive.
sa: Alt Graph कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Num Lock key has been activated.
sa: Num Lock कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Num Lock key is now inactive.
sa: Num Lock कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Caps Lock key has been activated.
sa: Caps Lock कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Caps Lock key is now inactive.
sa: Caps Lock कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Scroll Lock key has been activated.
sa: Scroll Lock कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Scroll Lock key is now inactive.
sa: Scroll Lock कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: Toggle Screen Reader On and Off
sa: स्क्रीन रीडरं चालू तथा अवरुद्धं कुर्वन्तु

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
sa: सुलभता

en: AltGraph
sa: AltGraph इति

en: Hyper
sa: अति

en: Super
sa: महा

en: Meta
sa: मेटा

en: Warning
sa: चेतवानी

en: &When a gesture was used:
sa: &यदा इशारस्य प्रयोगः कृतः तदा :

en: Change Settings Without Asking
sa: विना पृच्छन् सेटिंग्स् परिवर्तयन्तु

en: Show This Confirmation Dialog
sa: एतत् पुष्टिकरणसंवादं दर्शयतु

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
sa: सर्वाणि AccessX विशेषतानि & इशाराणि निष्क्रियं कुर्वन्तु

en: Slow keys
sa: मन्द कील

en: Bounce keys
sa: उछाल कुञ्जी

en: Sticky keys
sa: चिपचिपा कुञ्जी

en: Mouse keys
sa: मूषकस्य कीलम्

en: Do you really want to deactivate "%1"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" "%2" च निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1", "%2" "%3" च निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1", "%2", "%3" "%4" च निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" सक्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" सक्रियं कर्तुम् इच्छति तथा च "%2" निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" सक्रियं कर्तुम् इच्छति तथा च "%2" "%3" च निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" सक्रियं कर्तुम् इच्छति तथा च "%2", "%3" "%4" च निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" "%2" च सक्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" "%2" च सक्रियं कर्तुम् इच्छति तथा च "%3" निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1", "%2" च सक्रियं कर्तुम् इच्छति तथा च "%3" "%4" च निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1", "%2" "%3" च सक्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1", "%2" "%3" च सक्रियं कर्तुम् इच्छति तथा च "%4" निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1", "%2", "%3" "%4" च सक्रियं कर्तुम् इच्छति?

en: An application has requested to change this setting.
sa: एकेन अनुप्रयोगेन एतत् सेटिङ्ग् परिवर्तयितुं अनुरोधः कृतः अस्ति ।

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
sa: भवान् Shift कीलम् ८ सेकेण्ड् यावत् धारितवान् अथवा एप्लिकेशनेन एतत् सेटिङ्ग् परिवर्तयितुं अनुरोधः कृतः ।

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
sa: भवान् Shift कीलम् ५वारं क्रमशः नुदति अथवा कश्चन अनुप्रयोगः एतत् सेटिङ्ग् परिवर्तयितुं अनुरोधं कृतवान् अस्ति ।

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
sa: भवान् %1 नुदति अथवा कश्चन अनुप्रयोगः एतत् सेटिङ्ग् परिवर्तयितुं अनुरोधं कृतवान् ।

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
sa: एकेन अनुप्रयोगेन एतानि सेटिङ्ग्स् परिवर्तयितुं अनुरोधः कृतः, अथवा भवान् अनेककीबोर्ड-इशाराणां संयोजनं प्रयुक्तवान् ।

en: An application has requested to change these settings.
sa: एकेन अनुप्रयोगेन एतानि सेटिङ्ग्स् परिवर्तयितुं अनुरोधः कृतः अस्ति ।

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
sa: एतानि AccessX सेटिंग्स् गतिविकारयुक्तानां केषाञ्चन उपयोक्तृणां कृते आवश्यकानि सन्ति तथा च KDE System Settings मध्ये विन्यस्तुं शक्यन्ते । मानकीकृतकीबोर्ड-इशारैः अपि तान् चालू-निष्क्रान्तं कर्तुं शक्नुवन्ति ।
    
    यदि भवतः तासां आवश्यकता नास्ति तर्हि "सर्वं AccessX विशेषताः इशाराः च निष्क्रियं कुर्वन्तु" इति चिन्वन्तु ।

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
sa: मन्दकीलानि सक्षमानि सन्ति । इतः परं भवन्तः प्रत्येकं कीलं स्वीकृत्य भवितुं पूर्वं निश्चितकालं यावत् नुदन्तु ।

en: Slow keys has been disabled.
sa: मन्दकीलानि अक्षमानि अभवन् ।

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
sa: Bounce keys सक्षमम् अस्ति । इतः परं प्रत्येकं कीलस्य उपयोगानन्तरं निश्चितकालं यावत् अवरुद्धं भविष्यति ।

en: Bounce keys has been disabled.
sa: Bounce keys अक्षमम् अस्ति ।

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
sa: चिपचिपाः कीलानि सक्षमानि सन्ति । इतः परं भवता मुक्तस्य अनन्तरं modifier keys latched एव तिष्ठति ।

en: Sticky keys has been disabled.
sa: चिपचिपाः कीलानि अक्षमानि अभवन् ।

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
sa: मूषकस्य कीलानि सक्षमानि अभवन् । इतः परं मूषकस्य नियन्त्रणार्थं भवान् स्वस्य कीबोर्डस्य number pad इत्यस्य उपयोगं कर्तुं शक्नोति ।

en: Mouse keys has been disabled.
sa: मूषकस्य कीलानि अक्षमानि अभवन् ।

en: Accessibility
sa: सुलभता

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
sa: (ग) 2000, मथियस होएलजर-क्लुएपफेल

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
sa: मथियस होएलजर-क्लुएपफेल

en: Author
sa: लेखकः
