plasma-desktop - en to sa translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
sa: दिनाङ्कः समयः च

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
sa: तिथिं समयं च &स्वचालितरूपेण निर्धारयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
sa: &समयसर्वरः :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
sa: अत्र भवान् मासस्य, मासस्य, वर्षस्य च सिस्टम्-तिथिदिनं परिवर्तयितुं शक्नोति ।

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
sa: समयक्षेत्रम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
sa: स्थानीयसमयक्षेत्रं परिवर्तयितुं अधोलिखितानां सूचीतः स्वक्षेत्रं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
sa: वर्तमान स्थानीय समयक्षेत्र :

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
sa: अन्वेषण…

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
sa: एनटीपी-उपयोगिता न प्राप्ता । तिथिसमयस्य स्वचालितं अद्यतनीकरणं सक्षमं कर्तुं 'ntpdate' अथवा 'rdate' आदेशं संस्थापयन्तु ।

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
sa: अत्र भवान् प्रणालीसमयं परिवर्तयितुं शक्नोति । दक्षिणतः उपरि अधः च बटन् उपयुज्य वा नूतनं मूल्यं प्रविष्ट्वा वा प्रासंगिकं मूल्यं परिवर्तयितुं घण्टाः, निमेषाः वा सेकण्ड् वा क्षेत्रे क्लिक् कुर्वन्तु ।

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
sa: वर्तमानस्थानीयसमयक्षेत्रम्: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
sa: वर्तमानस्थानीयसमयक्षेत्रम् : %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
sa: सार्वजनिक समय सर्वर (pool.ntp.org), asia.pool.ntp.org, europe.pool.ntp.org, north-america.pool.ntp.org, oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
sa: समयसर्वरस्य सम्पर्कं कर्तुं असमर्थः: %1.

en: Can not set date.
sa: तिथिं निर्धारयितुं न शक्यते।

en: Error setting new time zone.
sa: नूतनसमयक्षेत्रं सेट् कर्तुं त्रुटिः।

en: Time zone Error
sa: समयक्षेत्रदोषः

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
sa: <h1>तिथि एवं समय</h1> एतत् सिस्टम् सेटिंग्स् मॉड्यूल् सिस्टम् तिथिं समयं च सेट् कर्तुं उपयोक्तुं शक्यते । यतो हि एतानि सेटिङ्ग्स् न केवलं भवन्तं उपयोक्तृरूपेण प्रभावितं कुर्वन्ति, अपितु समग्रं प्रणालीं प्रभावितयन्ति, तस्मात् भवन्तः एतानि सेटिङ्ग्स् तदा एव परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति यदा भवन्तः सिस्टम् सेटिङ्ग्स् रूट् इति आरभन्ते । यदि भवतां समीपे मूलगुप्तशब्दः नास्ति, परन्तु प्रणालीसमयः सम्यक् कर्तव्यः इति मन्यते तर्हि कृपया स्वस्य प्रणालीप्रशासकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु ।

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
sa: क्षेत्र

[ctx: Time zone]
en: Region
sa: क्षेत्र

en: Comment
sa: टिप्पणी

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
sa: क्रियायाः प्रमाणीकरणं/निष्पादनं कर्तुं असमर्थः: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
sa: NTP सेटिंग्स् परिवर्तयितुं असमर्थः

en: Unable to set current time
sa: वर्तमानसमयं सेट् कर्तुं असमर्थः

en: Unable to set timezone
sa: समयक्षेत्रं सेट् कर्तुं असमर्थः
