plasma-desktop - en to sa translation catalogue (22 entries)

en: Emoji Selector
sa: इमोजी चयनकर्ता

en: (C) 2019 Aleix Pol i Gonzalez
sa: (C) 2019 Aleix Pol and Gonzalez

en: Replace an existing instance
sa: विद्यमानं दृष्टान्तं प्रतिस्थापयन्तु

en: Search
sa: अन्वेषण

en: Clear History
sa: इतिहासं स्पष्टं कुरुत

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
sa: प्रतिलिपि वर्ण

en: %1 copied to the clipboard
sa: %1 क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिखितम्

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
sa: प्रतिलिपि विवरण

en: No recent Emojis
sa: अद्यतन इमोजिस् नास्ति

en: Recent
sa: सद्यस्क

en: All
sa: सर्वे

en: Categories
sa: श्रेणियाँ

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
sa: स्माइलीज एण्ड इमोशन

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
sa: जनाः शरीरं च

[ctx: Emoji Category]
en: Component
sa: घटकः

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
sa: पशवः प्रकृतिः च

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
sa: अन्नं पेयं च

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
sa: यात्रा स्थानानि च

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
sa: गतिविधयः

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
sa: विषयाः

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
sa: प्रतीकाः

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
sa: ध्वजाः
