plasma-desktop - en to sa translation catalogue (9 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
sa: मूल्यम्‌

[ctx: Status of a gamepad button]
en: PRESSED
sa: PRESSED इति

[ctx: @label Button state]
en: State
sa: राज्यम्‌

en: No game controllers found
sa: न क्रीडानियन्त्रकाः प्राप्ताः

en: Connect a wired or wireless controller
sa: तारयुक्तं वा वायरलेस् वा नियन्त्रकं संयोजयन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
sa: उपकरणम्‌:

[ctx: @label Visual representation of an axis position]
en: Position:
sa: स्थितिः:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
sa: बटन्स् :

[ctx: @label Gamepad axes (sticks)]
en: Axes:
sa: अक्षाः :
