plasma-desktop - en to sa translation catalogue (71 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
sa: कीबोर्ड लेआउट स्विचर

en: Switch to Next Keyboard Layout
sa: Next Keyboard Layout इत्यत्र गच्छन्तु

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
sa: अन्तिम-उपयुक्तं कीबोर्ड-विन्यासं प्रति स्विच् कुर्वन्तु

en: Switch keyboard layout to %1
sa: कीबोर्डविन्यासं %1 इत्यत्र परिवर्तयन्तु

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
sa: कीबोर्ड पूर्वावलोकन

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
sa: कीबोर्ड विन्यास दृश्यीकरण

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
sa: कीबोर्ड ज्यामितिः लोड् कर्तुं असफलः अभवत् । एतेन प्रायः ज्ञायते यत् चयनितं प्रतिरूपं विशिष्टं विन्यासं वा विन्यासरूपान्तरं वा न समर्थयति । सम्भवतः एषा समस्या तदा अपि उपस्थास्यति यदा भवान् मॉडल्, लेआउट्, वेरिएण्ट् इत्येतयोः एतस्य संयोजनस्य उपयोगं कर्तुं प्रयतते ।
    भवतः systems xkb निर्देशिकायाः बहिः परिभाषितानां विन्यासानां पूर्वावलोकनं समर्थितं नास्ति तथा च एतत् सन्देशं प्रेरयिष्यति । एते अद्यापि प्रयुक्ताः चेत् सम्यक् कार्यं कर्तुं शक्नुवन्ति

[ctx: @title]
en: Key Bindings
sa: की बन्धन

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
sa: कीबोर्ड विकल्पान् विन्यस्यताम्

[ctx: @action:button]
en: Reset
sa: पुनः सेट् करें

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
sa: अस्य समूहस्य कृते चयनितविकल्पान् पुनः सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
sa: अस्य समूहस्य कृते चयनितविकल्पान् पुनः सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
sa: Layout योजयतु

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
sa: लघु विन्यास नाम

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
sa: चयनितस्य विन्यासस्य संक्षिप्तं नाम, यत् सिस्टम् ट्रे मध्ये प्रदर्शितं भविष्यति । भवान् स्वयमेव एतत् सेटिङ्ग् परिवर्तयितुं शक्नोति ।

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
sa: लघुमार्गः :

[ctx: @action:button]
en: Preview
sa: पूर्वावलोकन

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
sa: स्विचिंग् विन्यस्तं कुर्वन्तु...

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
sa: स्विचिंग् विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
sa: की बन्धन

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
sa: की बन्धन

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
sa: संयोजयति…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
sa: विन्यासं योजयन्तु

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
sa: सक्रियं करोतु

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
sa: Layouts विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
sa: प्रतिकृति:

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
sa: स्टार्टअप इत्यत्र NumLock:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
sa: चालू कुर्वन्तु

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
sa: निष्क्रियं कुर्वन्तु

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
sa: अपरिवर्तितं त्यजतु

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
sa: कील पुनरावृत्तिः :

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
sa: कील पुनरावृत्ति

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
sa: विलम्बः:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
sa: कील पुनरावृत्तिविलम्ब %1

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
sa: मानम्‌:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
sa: कील पुनरावृत्ति दर %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
sa: %1 पुनरावृत्तिः/s

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
sa: पुनरावृत्तिः/सः

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
sa: परीक्षणक्षेत्रम् :

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
sa: सेटिंग्स् परीक्षितुं अत्र टङ्कयन्तु

[ctx: @title:view]
en: Layouts
sa: विन्यासाः

[ctx: @action:button]
en: Move Up
sa: उपरि गच्छतु

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
sa: %1 विन्यासं उपरि चालयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Move Down
sa: अधः गच्छतु

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
sa: %1 विन्यासं अधः चालयन्तु

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
sa: पूर्वावलोकनम्

[ctx: @action:button]
en: Remove
sa: अपाकरोति

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
sa: %1 विन्यासं निष्कासयन्तु

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
sa: स्पेयर लेआउट् :

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
sa: अवशिष्टानां मुख्यविन्यासानां संख्या

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
sa: मुख्यविन्यासाः

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
sa: भवतः ४ मुख्यविन्यासाः यावत् भवितुम् अर्हन्ति, अन्ये सर्वे विन्यासाः अतिरिक्ताः सन्ति । विन्यासेषु चक्रं गच्छन् स्पेयर विन्यासाः न समाविष्टाः, परन्तु कीबोर्ड् सूचक एप्लेट् मार्गेण अथवा कस्टम् शॉर्टकट् सेट् कृत्वा अभिगन्तुं शक्यन्ते ।

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
sa: विन्यासस्य शॉर्टकट् परिवर्तनं कुर्वन्तु :

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
sa: वा

[ctx: @title]
en: Configure Switching
sa: स्विचिंग् विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @title:group]
en: Behavior
sa: व्यवहार

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
sa: विन्यासस्य परिवर्तनेन प्रभावः भवति :

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
sa: सर्वाणि खिडकयः

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
sa: वर्तमान डेस्कटॉप् मध्ये सर्वाणि विण्डोस्

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
sa: वर्तमान अनुप्रयोगस्य सर्वाणि विण्डोज

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
sa: केवलं वर्तमानविण्डो

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
sa: शॉर्टकट

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
sa: विन्यासं परिवर्तयन्तु :

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
sa: अन्तिमप्रयुक्तविन्यासं प्रति स्विच् कुर्वन्तु:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
sa: विरासत शॉर्टकट

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
sa: विरासतः X11 शॉर्टकट् केवलं संशोधक-शॉर्टकट् इत्यस्य सूक्ष्मतरं नियन्त्रणं अनुमन्यते तथा च एज-प्रकरणेषु X11 इत्यत्र किञ्चित् उत्तमं समर्थनं भवति । तेषां उपयोगः Wayland इत्यत्र अपि कर्तुं शक्यते ।<nl/><nl/>एतानि शॉर्टकट् सेट् करणेन भवान् Key bindings पृष्ठं प्रति नेष्यति ।

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
sa: वैकल्पिकचिह्नानि :

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
sa: अतिरिक्तवर्णान्, चिह्नानि, विवर्णचिह्नानि च टङ्कयितुं संशोधककुंजीनां उपयोगः कर्तुं शक्यते ।

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
sa[0]: %1 शॉर्टकट्
sa[1]: %1 शॉर्टकट्

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
sa: न कश्चित्
