plasma-desktop - en to sa translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
sa: कति मासाः क्रियाकलापस्य इतिहासं रक्षन्ति

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
sa: क्रियाकलाप-इतिहासस्य मध्ये कोऽपि दत्तांशः स्थापयितव्यः

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
sa: येषां अनुप्रयोगानाम् क्रियाकलाप-इतिहासः रक्षितुं शक्यते तेषां सूची

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
sa: येषां अनुप्रयोगानाम् क्रियाकलाप-इतिहासः न रक्षितव्यः तेषां सूची

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
sa: सदा

en: Forget the last hour
sa: अन्तिमघण्टां विस्मरन्तु

en: Forget the last two hours
sa: अन्तिमघण्टाद्वयं विस्मरतु

en: Forget a day
sa: एकं दिवसं विस्मरतु

en: Forget everything
sa: सर्वं विस्मरतु

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
sa[0]:  माह
sa[1]:  मासाः

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
sa: कृते

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
sa: क्रियाकलापस्य इतिहासं स्वच्छं कृतवान्।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
sa: इतिहासं रक्षतु :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
sa: इतिहासं स्पष्टं कुरुत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
sa: a&ll अनुप्रयोगानाम् कृते

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
sa: &न स्मर्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
sa: O&nly विशिष्टानुप्रयोगानाम् कृते:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
sa: उद्घाटितदस्तावेजाः स्मर्यताम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Exclude applications not on the list
sa: सूचीयां न विद्यमानाः अनुप्रयोगाः बहिष्कृताः कुर्वन्तु
