plasma-desktop - en to sa translation catalogue (18 entries)

en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

en: (Empty)
sa: (रिक्तम्‌)

en: Input method list:
sa: निवेशविधिसूची :

en: Vertical
sa: ऊर्ध्वाधर

en: Horizontal
sa: क्षैतिज

en: Font:
sa: फन्ट् :

en: Use custom:
sa: कस्टम् उपयुज्यताम् :

en: Select Font…
sa: Font... इति चयनं कुर्वन्तु...

[ctx: The arrangement of icons in the Panel]
en: Panel icon size:
sa: फलकचिह्न आकारः :

en: Small
sa: लघु

en: Scale with Panel height
sa: Panel height इत्यनेन सह स्केलम्

en: Scale with Panel width
sa: Panel width सह स्केल

[ctx: @title:window]
en: Select Font
sa: Font इति चिनोतु

en: Show
sa: दर्शयतु

en: Hide %1
sa: %1 गोपयन्तु

en: Configure Input Method
sa: Input Method विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Exit Input Method
sa: निर्गमन Input Method

en: Input Method Panel
sa: इनपुट विधि फलक
