plasma-desktop - en to sa translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: These settings adjust the QtQuick settings used by Plasma. Modifying these settings can break your desktop. Only adjust these settings if you know what you are doing.
sa: एतानि सेटिङ्ग्स् Plasma द्वारा उपयुज्यमानं QtQuick सेटिंग्स् समायोजयन्ति । एतानि सेटिङ्ग्स् परिवर्तनेन भवतः डेस्कटॉप् भग्नं भवितुम् अर्हति । केवलं तदा एव एतानि सेटिङ्ग्स् समायोजयन्तु यदा भवान् जानाति यत् भवान् किं करोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering Backend:
sa: पृष्ठभागस्य प्रतिपादनम् :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Automatic
sa: स्वतः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Open GL
sa: जीएल उद्घाटयतु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Software
sa: तन्त्रांश

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Vulkan
sa: वल्कन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GL Core Profile:
sa: जीएल कोर प्रोफाइल :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Render Loop:
sa: रेण्डर लूप् :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Basic
sa: आधारभूत

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Threaded
sa: सूत्रितम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceGlCoreProfile)
en: Force
sa: बल
