plasma-desktop - en to sa translation catalogue (76 entries)

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
sa: Orca कृते gsettings सेट् कर्तुं न शक्यते: "%1" विफलम्

en: Error: Could not launch "orca --setup"
sa: त्रुटिः "orca --setup" प्रारम्भं कर्तुं न शक्यते ।

note: i18n: ectx: label, entry (Gestures), group (Keyboard)
en: Use Gestures
sa: इशाराणां प्रयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (GestureConfirmation), group (Keyboard)
en: Ask for Confirmation for a gesture
sa: इशारस्य कृते Confirmation याचत

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyAccess), group (Keyboard)
en: Confirm access to the Keyboard
sa: कीबोर्ड् मध्ये प्रवेशस्य पुष्टिं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeout), group (Keyboard)
en: Use a timeout delay
sa: समयसमाप्तविलम्बस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeoutDelay), group (Keyboard)
en: Delay for timeout
sa: समयसमाप्त्यर्थं विलम्बः

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXBeep), group (Keyboard)
en: Use a beep for access
sa: अभिगमनाय बीपस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (SystemBell), group (Bell)
en: Use System Bell
sa: System Bell इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBell), group (Bell)
en: Customize system bell
sa: प्रणाली घण्टी अनुकूलित करें

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBellFile), group (Bell)
en: Sound file for the Bell
sa: बेलस्य कृते ध्वनिसञ्चिका

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBell), group (Bell)
en: Use a visual bell instead of a sound
sa: ध्वनिस्य स्थाने दृश्यघण्टायाः उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (InvertScreen), group (Bell)
en: Invert the system colors on the bell
sa: घण्टायां प्रणालीवर्णान् विपर्यययन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (ColorblindnessCorrection), group (Plugins)
en: Whether Colorblindness Correction is enabled
sa: Colorblindness Correction सक्षमम् अस्ति वा

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeys), group (Keyboard)
en: Use sticky Keys
sa: चिपचिपानां कीलानां उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysLatch), group (Keyboard)
en: Lock the sticky keys
sa: चिपचिपाः कीलानि ताडयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
sa: यदा द्वौ कीलौ एकत्रैव निपीड्यते तदा चिपचिपाः कीलानि निष्क्रियं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a sticky key press
sa: चिपचिपं कीलदबेने बीपं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleKeysBeep), group (Keyboard)
en: Toggle keys beep
sa: टॉगल कील बीप

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyModifiers), group (Keyboard)
en: Notify when a keyboard modifier is pressed
sa: यदा कीबोर्ड-संशोधकः नुद्यते तदा सूचयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeys), group (Keyboard)
en: Use slow keypresses
sa: मन्दकीलदबावस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysDelay), group (Keyboard)
en: Delay for the key press
sa: कील-दबावस्य कृते विलम्बः

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysPressBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a slow keypress
sa: मन्दं कील-दबाने बीपं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysAcceptBeep), group (Keyboard)
en: Beep on an accepted keypress
sa: स्वीकृते कीलप्रेस् इत्यत्र बीपं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a rejected keypress
sa: अस्वीकृते कीलप्रेस् इत्यत्र बीपं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
sa: उछाल कीज

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysDelay), group (Keyboard)
en: Use a delay for bouncing
sa: उच्छ्वासार्थं विलम्बस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep if a bounce key event is rejected
sa: यदि बाउन्स की इवेण्ट् अस्वीकृता भवति तर्हि बीप् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (MouseKeys), group (Mouse)
en: Use keys to control the mouse
sa: मूषकस्य नियन्त्रणार्थं कीलानां उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationDelay), group (Mouse)
en: Delay for the mouse movement
sa: मूषकगतेः कृते विलम्बः

note: i18n: ectx: label, entry (RepetitionInterval), group (Mouse)
en: Repetition interval for the mouse movement
sa: मूषकगतेः कृते पुनरावृत्तिान्तरम्

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationTime), group (Mouse)
en: Time to hit maximum velocity
sa: अधिकतमवेगं मारयितुं समयः

note: i18n: ectx: label, entry (MaxSpeed), group (Mouse)
en: Maximum Velocity
sa: अधिकतम वेग

note: i18n: ectx: label, entry (ProfileCurve), group (Mouse)
en: Mouse Key Curve
sa: मूषक कील वक्र

note: i18n: ectx: label, entry (Enabled), group (ScreenReader)
en: Enable Screen Reader
sa: स्क्रीन रीडर सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursorMagnification), group (Effect-shakecursor)
en: Magnification
sa: आवर्धनम्

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
sa: सक्रियीकरणस्य शॉर्टकट् :

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
sa: सक्रियं करोतु

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
sa: Sticky Keys सक्षमीकरणाय Shift 5 वारं नुदन्तु

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
sa: Slow Keys सक्षमीकरणाय Shift 8 सेकण्ड् यावत् धारयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
sa: ततः परं चिपचिपां मन्दं च कीलं निष्क्रियं कुर्वन्तु:

[ctx: short for minute(s)]
en: min | min
sa[0]: मि
sa[1]: मि

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
sa: ogg, oga, and wav श्रव्यसञ्चिकाः (*.ogg *.oga *.wav)

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
sa: सक्रियं करोतु

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
sa: कस्टम् ध्वनिः :

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
sa: स्क्रीनवर्णान् विपर्यययन्तु

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
sa: फ्लैश स्क्रीन

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
sa: वर्ण

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
sa: अवधि:

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
sa: सक्रियं करोतु

[ctx: @label]
en: Intensity:
sa: तीव्रता :

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
sa: मृदु

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
sa: तीव्र

[ctx: @info:tooltip]
en: For a key to be accepted, it has to be held until the set amount of time. Useful if you accidentally type more than one key at a time or have difficulty pressing the key you want the first time.
sa: कीलकस्य स्वीकारार्थं निर्धारितकालपर्यन्तं धारयितव्यम् । यदि भवान् एकस्मिन् समये एकादशाधिकं कीलम् अकस्मात् टङ्कयति अथवा प्रथमवारं इच्छितं कीलं दबावितुं कष्टं अनुभवति तर्हि उपयोगी ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore rapid, repeated keypresses of the same key. Useful if you have hand tremors that cause you to press a key multiple times when you only intend to press once.
sa: एकस्यैव कीलस्य द्रुतगतिना, पुनः पुनः कील-दबावस्य अवहेलनां कुर्वन्तु । यदि भवतः हस्तकम्पाः सन्ति येन भवन्तः एकवारं दबातुम् अभिप्रायं कुर्वन्ति चेत् भवन्तः बहुवारं कीलं दबावन्ति तर्हि उपयोगी ।

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
sa: प्रणाली घण्टी

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
sa: चिपचिपा कुञ्जी :

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
sa: सक्रियं करोतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Modifier keys like Ctrl, Shift, Alt, and the Meta/Super/Windows key act as though they “stick in place” and no longer need to be held down when typing a keyboard shortcut.
sa: Ctrl, Shift, Alt, Meta/Super/Windows कील इत्यादयः संशोधक-कुंजीः इव कार्यं कुर्वन्ति यथा ते “स्थाने अटन्ति” तथा च कीबोर्ड-शॉर्टकट् टङ्कयन्ते सति अधः धारयितुं आवश्यकता नास्ति

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
sa: चिपचिपाः कुञ्जीः ताडयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing a modifier key twice will keep it in active state until pressed again.
sa: संशोधक-कीलं द्विवारं नुदनेन पुनः निपीड्यमानं यावत् सक्रिय-स्थितौ स्थास्यति ।

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
sa: स्पर्शावबोध:

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
sa: तालाबन्दीकुञ्जीनां प्रयोगे प्रणालीघण्टां वादयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: The locking keys are Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock.
sa: लॉकिंग् कील्स् Caps Lock, Num Lock, Scroll Lock च सन्ति ।

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
sa: यदा परिवर्तकः अथवा तालाबन्दी कीलानां उपयोगः भवति तदा सूचनां दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
sa: सूचनाः विन्यस्यताम्...

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
sa: सक्रियं करोतु

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
sa: त्वरणविलम्बः :

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
sa: पुनरावृत्तिः अन्तरालः :

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
sa: त्वरणसमयः :

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
sa: अधिकतमं गतिः :

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
sa: सूचकत्वरणम् :

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
sa: Orca Screen Reader इत्येतत् संस्थापितम् नास्ति

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
sa: कृपया तत् संस्थापयन्तु, ततः एतत् विण्डो पिधाय पुनः उद्घाटयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
sa: स्क्रीन रीडर सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
sa: Orca Screen Reader विन्यासः प्रारम्भं कुर्वन्तु...
