joystick - en to si translation catalogue (40 entries)

en: Calibration
si: ක්‍රමාංකනය

en: Next
si: ඊලඟ

en: Please wait a moment to calculate the precision
si: සුනම්‍යතාව ගණනය කරන තෙක් මඳක් රැඳෙන්න

en: (usually X)
si: (සාමාන්‍යයෙන් X)

en: (usually Y)
si: (සාමාන්‍යයෙන් Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
si: <qt>ක්‍රමාංකනය විසින් ඔබේ උපකරණ සපයන අගය පරාසය පිරික්සයි.<br /><br />කරුණාකර ඔබේ උපකරණයේ <b>%1 %2 අක්‍ෂ</b> ඒවායේ <b>අවම</b> ස්ථානයට ගෙනයන්න.<br /><br />ඔබේ උපකරණයේ ඕනෑම බොත්තමක් හෝ 'ඊලඟ' බොත්තම  ක්ලික් කර ඊලඟ පියවරට යන්න.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
si: <qt>ක්‍රමාංකනය විසින් ඔබේ උපකරණ සපයන අගය පරාසය පිරික්සයි.<br /><br />කරුණාකර ඔබේ උපකරණයේ <b>%1 %2 අක්‍ෂ</b> ඒවායේ <b>මධ්‍යම</b> ස්ථානයට ගෙනයන්න.<br /><br />ඔබේ උපකරණයේ ඕනෑම බොත්තමක් හෝ 'ඊලඟ' බොත්තම  ක්ලික් කර ඊලඟ පියවරට යන්න.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
si: <qt>ක්‍රමාංකනය විසින් ඔබේ උපකරණ සපයන අගය පරාසය පිරික්සයි.<br /><br />කරුණාකර ඔබේ උපකරණයේ <b>%1 %2 අක්‍ෂ</b> ඒවායේ <b>උපරිම</b> ස්ථානයට ගෙනයන්න.<br /><br />ඔබේ උපකරණයේ ඕනෑම බොත්තමක් හෝ 'ඊලඟ' බොත්තම  ක්ලික් කර ඊලඟ පියවරට යන්න.</qt>

en: Communication Error
si: සන්නිවේදන වරදක්

en: You have successfully calibrated your device
si: ඔබ ඔබේ උපකරණය සාර්ථකව ක්‍රමාංකනය කර ඇත

en: Calibration Success
si: ක්‍රමාංකනය සාර්ථකයි

en: Value Axis %1: %2
si: අගය අක්‍ෂ %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
si: දෙන ලද %1 උපකරණය විවෘත කල නොහැක: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
si: දෙන ලද %1 උපකරණය ජෝයිස්ටිකයක් නොවේ

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
si: %1: %2 ජෝයිස්ටික උපකරණ සඳහා වන කර්නල ධාවක සංස්කරණ හඳුනාගත නොහැක.

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
si: දැනට ධාවනය වන කර්නල ධාවක සංස්කරණය (%1.%2.%3) මෙම මොඩියුලය සකසා ඇති සංස්කරණය (%4.%5.%6) නොවේ.

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
si: %1: %2 ජෝයිස්ටික උපකරණ සඳහා වන බොත්තම් ගණන හඳුනාගත නොහැක.

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
si: %1: %2 ජෝයිස්ටික උපකරණ සඳහා වන අක්‍ෂ ගණන හඳුනාගත නොහැක.

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
si: %1 ජෝයිස්ටික් උපකරණය සඳහා ක්‍රමාංකන අගයන් ලබාගත නොහැකි විය: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
si: %1 ජෝයිස්ටික් උපකරණය සඳහා ක්‍රමාංකන අගයන් ප්‍රතිස්ථාපනය කල නොහැකි විය: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
si: %1 ජෝයිස්ටික් උපකරණය සඳහා ක්‍රමාංකන අගයන් ඇරඹිය නොහැකි විය: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
si: %1 ජෝයිස්ටික් උපකරණය සඳහා ක්‍රමාංකන අගයන් ඇතුළත් කල නොහැකි විය: %2

en: internal error - code %1 unknown
si: අභ්‍යන්තර වරදක් - %1 කේතය නොදනී

en: KDE Joystick Control Module
si: KDE ජෝයිස්ටික මොඩියුලය

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
si: <h1>ජෝයිස්ටික්</h1>මෙම මොඩියුලය ඔබට ජෝයිස්ටිකය නිවැරදිව ක්‍රියාකරන්නේදැයි පරීක්‍ෂා කිරීමට උපකාරී වේ.<br />එය අක්‍ෂ පිළිබඳව වැරදි අගයන් ලබාදේ නම්, ඔබට එය ක්‍රමාංකනය මගින් එය සකසාගත හැක.<br />මෙම මොඩියුලය /dev/js[0-4] හා  /dev/input/js[0-4] පවතින ජෝයිස්ටික් උපකරණ සඳහා පරීක්‍ෂා කරයි<br />ඔබ සතුව වෙනත් උපකරණ ගොනුවක් පවතී නම් එය මෙම සංයුක්ත කොටුවේ ඇතුළත් කරන්න.<br /> බොත්තම් ලැයිස්තුව ඔබේ ජෝයිස්ටිකයේ බොත්තම් වල තත්වය පෙන්වයි, අක්‍ෂ ලැයිස්තුව සියළු අක්‍ෂ වල වත්මන් අගය පෙන්වයි.<br />වැදගත්: වත්මන් ලිනක්ස් උපකරණ ධාවකය (කර්නල් 2.4, 2.6) ට හඳුනා ගත හැක්කේ<ul><li>2-අක්‍ෂ, 4-බොත්තම් ජෝයිස්ටික</li> <li>3-අක්‍ෂ, 4-බොත්තම් ජෝයිස්ටික</li><li>4-අක්‍ෂ, 4-බොත්තම් ජෝයිස්ටික</li> <li>Saitek Cyborg 'අංකිත' ජෝයිස්ටික</li>පමණි </ul>(තොරතුරු සඳහා ඔබට ඔබේ ලිනක්ස් මූලයේ/Documentation/input/joystick.txt බැලිය හැක)

en: Device:
si: උපකරණය:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
si: ස්ථාන:

en: Show trace
si: මාර්‍ගය පෙන්වන්න

en: PRESSED
si: එබූ

en: Buttons:
si: බොත්තම්:

en: State
si: තත්ත්වය

en: Axes:
si: අක්‍ෂ:

en: Value
si: අගය

en: Calibrate
si: ක්‍රමාංකනය

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
si: මෙම පරිගණකයේ ස්වයංක්‍රීයව කිසිඳු ජෝයිස්ටික් උපකරණයක් හමු නොවිනි.<br /> /dev/js[0-4] හා /dev/input/js[0-4] හීදී සෙවීම් සිදු විය<br />ඔබ එවැන්නක් ඈඳා ඇතිබව දන්නේ නම්, කරුණාකර උපකරණ ගොනුව නිවැරදි කරන්න.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
si: දෙනලද උපකරණ නාමය වලංගු නොවේ (/dev ඇතුළත් නොවේ).
    කරුණාකර ලැයිස්තුවෙන් උපකරණය තෝරන්න හෝ
    උපකරණ ගොණුව ඇතුළු කරන්න, /dev/js0 මෙන්.

en: Unknown Device
si: නොදන්නා මෙවලම

en: Device Error
si: මෙවලම් දෝෂය

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
si: <qt>ක්‍රමාංකනය සුමටතාව පිරික්සයි.<br /><br /><b>කරුණාකර සියළු අක්‍ෂ ඒවායේ මධ්‍යම ස්ථානයට ගෙනයන්න, ඉන් පසු එය නොඅල්ලන්න.</b><br /><br />ක්‍රමාංකනය ආරම්භ කිරීමට හරි ක්ලික් කරන්න.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
si: %1 ජෝයිස්ටික් උපකරණය සඳහා සියළු ක්‍රමාංකන අගයන් ප්‍රථිපිහිටුවිනි.
