kcmaccess - en to si translation catalogue (12 entries)

en: Hyper
si: අධි

en: Super
si: සුපිරි

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
si: NumLock, CapsLock හා ScrollLock සක්‍රීය විට %1 ඔබන්න

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
si: CapsLock හා ScrollLock සක්‍රීය විට %1 ඔබන්න

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
si: NumLock, CapsLock හා ScrollLock සක්‍රීය විට %1 ඔබන්න

en: Press %1 while ScrollLock is active
si: ScrollLock සක්‍රීය විට %1 ඔබන්න

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
si: NumLock හා CapsLock සක්‍රීය විට %1 ඔබන්න

en: Press %1 while CapsLock is active
si: CapsLock සක්‍රීය විට %1 ඔබන්න

en: Press %1 while NumLock is active
si: NumLock සක්‍රීය විට %1 ඔබන්න

en: Press %1
si: %1 ඔබන්න

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
si: එකවිට යතුරු දෙකක් එබූ විට ඇළෙන යතුරු අක්‍රීය කරන්න

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
si: පොළාපනින යතුරු
