kcmkclock - en to si translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
si: මෙහිදී ඔබට පද්ධති දිනයේ , මාසයේ දිනයම් මාසය හා වසර සැකසිය හැක.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
si: මෙහිදී ඔබට පද්ධති වේලාව සැකසිය හැක. සුදුසු අගය එන සේ පැය, මිනිත්තු හෝ තත්පර ක්ශේත්‍ර ක්ලික් කරන්න, ඉහළ පහල බොත්තම් හෝ නව අගය ඇතුළත් කරමින්.

en: Unable to contact time server: %1.
si: වේලා ධාරකය සම්බන්ධ කරගත නොහැක: %1.

en: Can not set date.
si: දිනය සැකසිය නොහැක

en: Error setting new time zone.
si: නව වේලා කලාපය සැකසීමේ වරදක්

en: Time zone Error
si: වේලා කලාප දෝෂය

en: KDE Clock Control Module
si: KDE වේලා පාලක මොඩියුලය

en: Original author
si: මුල් කතෲ

en: Current Maintainer
si: වත්මන් පරිපාලක

en: Added NTP support
si:  NTP සහාය ලබාදෙන ලදී

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
si: %1, %2 ක්‍රියාට ක්‍රියාත්මක කිරීමට/අවසරදීමට නොහැකි විය:
