joystick - en to sk translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
sk: Kalibrácia

en: Next
sk: Ďalej

en: Please wait a moment to calculate the precision
sk: Prosím počkajte chvíľu, počíta sa presnosť

en: (usually X)
sk: (zvyčajne X)

en: (usually Y)
sk: (zvyčajne Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sk: <qt>Kalibrácia ide skontrolovať rozsah hodnôt, ktoré zariadenie vracia.<br /><br />Prosím, presuňte <b>osy %1 %2</b> vašeho zariadenia na <b>minimum</b>. <br /><br />Stlačte ľubovolné tlačidlo na zariadení alebo tlačidlo 'Ďalej' pre nasledujúci krok.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sk: <qt>Kalibrácia ide skontrolovať rozsah hodnôt, ktoré zariadenie vracia.<br /><br />Prosím, presuňte <b>osy %1 %2</b> vašeho zariadenia na <b>stred</b>. <br /><br />Stlačte ľubovolné tlačidlo na zariadení alebo tlačidlo 'Ďalej' pre nasledujúci krok.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sk: <qt>Kalibrácia ide skontrolovať rozsah hodnôt, ktoré zariadenie vracia.<br /><br />Prosím, presuňte <b>osy %1 %2</b> vašeho zariadenia na <b>maximum</b>. <br /><br />Stlačte ľubovolné tlačidlo na zariadení alebo tlačidlo 'Ďalej' pre nasledujúci krok.</qt>

en: Communication Error
sk: Chyba komunikácie

en: You have successfully calibrated your device
sk: Vaše zariadenie je úspešne nakalibrované

en: Calibration Success
sk: Úspešná kalibrácia

en: Value Axis %1: %2
sk: Hodnota osí %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
sk: Zadané zariadenie %1 nie je možné otvoriť: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
sk: Zadané zariadenie %1 nie je joystick.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
sk: Nepodarilo sa získať verziu ovládača jadra pre zariadenie joysticku %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
sk: Verzia práve bežiaceho ovládača v jadre (%1.%2.%3) nie je tá, pre ktorú bol tento modul preložený (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
sk: Nepodarilo sa získať počet tlačidiel pre zariadenie joysticku %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
sk: Nepodarilo sa získať počet osí pre zariadenie joysticku %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
sk: Nepodarilo sa získať hodnoty kalibrácie pre zariadenie joysticku %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
sk: Nepodarilo sa obnoviť hodnoty kalibrácie pre zariadenie joysticku %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
sk: Nepodarilo sa inicializovať hodnoty kalibrácie pre zariadenie joysticku %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
sk: Nepodarilo sa použiť hodnoty kalibrácie pre zariadenie joysticku %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
sk: interná chyba - kód %1 neznámy

en: KDE Joystick Control Module
sk: KDE Ovládací modul pre joystick

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
sk: KDE modul Ovládacieho centra pre test joystickov

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
sk: <h1>Joystick</h1>Tento modul pomáha overiť, či váš joystick funguje správne.<br />Ak zariadenie oznamuje nesprávne hodnoty pre osi, môžete sa pokúsiť to opraviť pomocou kalibrácie.<br />Tento modul sa pokúsi nájsť všetky dostupné zariadenia joystickov kontrolou súborov /dev/js[0-4] a /dev/input/js[0-4]<br /> Ak máte iný súbor zariadenia, zadajte ho priamo.<br />Zoznam tlačidiel ukazuje stav tlačidiel joysticku. Zoznam osí obsahuje aktuálne hodnoty pre všetky osi.<br />Poznámka: aktuálny ovládač v jadre Linuxu (Kernel 2.4, 2.6) dokáže automaticky detegovať iba <ul><li>joystick s 2 osami, 4 tlačidlami</li><li>3 osami, 4 tlačidlami</li><li>4 osami, 4 tlačidlami</li><li>'digitálne' joysticky Saitek Cyborg</li></ul>(Detaily nájdete v zdrojových kódoch jadra Linuxu v súbore Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
sk: Zariadenie:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
sk: Pozícia:

en: Show trace
sk: Zobraziť stopu

en: PRESSED
sk: STLAČENÉ

en: Buttons:
sk: Tlačidlá:

en: State
sk: Stav

en: Axes:
sk: Osi:

en: Value
sk: Hodnota

en: Calibrate
sk: Kalibrovať

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
sk: Na tomto počítači nebolo nájdené žiadne zariadenie typu joystick.<br /> Skontrolovali sa súbory /dev/js[0-4] a /dev/input/js[0-4].<br />Ak viete, kde je joystick pripojený, zadajte správny súbor zariadenia.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
sk: Zadané meno zariadenia nie je platné (neobsahuje /dev).
    Prosím, vyberte zariadenie zo zoznamu alebo zadajte
    súbor zariadenia, napr. /dev/js0.

en: Unknown Device
sk: Neznáme zariadenie

en: Device Error
sk: Chyba zariadenia

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
sk: <qt>Kalibrácia ide skontrolovať presnosť.<br /><br /><b>Prosím, presuňte všetky osi do stredovej pozície a potom sa joysticku už nedotýkajte.</b> <br /><br />Stlačením OK spustíte kalibráciu.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
sk: Obnovené všetky hodnoty kalibrácie pre zariadenie joysticku %1.
