kcmsmserver - en to sk translation catalogue (26 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
sk: <h1>Správca sedenia</h1> Tento modul umožňuje konfigurovať správcu sedenia. Je možné nastaviť potvrdzovanie pri odhlásení a či sa má pri odhlásení uložiť sedenie a pri ďalšom prihlásení obnoviť. Navyše môžete určiť, či sa má po ukončení sedenia počítač automaticky vypnúť.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
sk: Pred aktiváciou manuálneho ukladania sedení sa musí systém reštartovať.

en: Restart
sk: Reštartovať

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
sk: Zlyhalo vyžiadanie reštartovania do nastavení firmvéru: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
sk: Keď sa počítač najbližšie reštartuje, vojde na obrazovku nastavení UEFI.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
sk: Keď sa počítač najbližšie reštartuje, vojde na obrazovku nastavení firmvéru.

en: Restart Now
sk: Reštartovať teraz

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
sk: Odhlasovacia obrazovka

en: Show:
sk: Zobraziť:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
sk: Keď je toto nastavenie zapnuté, zobrazí sa obrazovka s potvrdením odhlásenia keď sa odhlásite, vypnete, reštartujete, stlačíte tlačidlo napájania alebo kliknete na tlačidlá alebo položky ponuky označené <interface>Odísť...</interface>.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
sk: Obnoviť sedenie

en: On login, launch apps that were open:
sk: Po prihlásení spustiť otvorené aplikácie:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
sk: Pri poslednom odhlásení

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
sk: Pri manuálnom uložení sedenia

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
sk: Tlačidlo <interface>Uložiť reláciu</interface> sa zobrazí v <interface>Spúšťači aplikácií</interface>. Keď naň kliknete, Plasma si zapamätá otvorené aplikácie a obnoví ich pri ďalšom prihlásení. Opätovným kliknutím naň nahradíte súbor zapamätaných aplikácií.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
sk: Spustiť prázdne sedenie

en: Ignored applications:
sk: Ignorované aplikácie:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
sk: Sem napíšte názvy spustiteľných aplikácií (oddelené čiarkami alebo dvojbodkami, napr. 'xterm:konsole' alebo 'xterm,konsole'), aby sa zabránilo ich automatickému spúšťaniu spolu s inými aplikáciami obnovenými v sedení.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
sk: Firmvér

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
sk: Po ďalšom reštarte:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
sk: Vstúpiť do obrazovky nastavenia UEFI

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
sk: Vstúpiť do obrazovky nastavenia firmvéru

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
sk: Potvrdiť odhlásenie

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
sk: Predvolená možnosť odchodu

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
sk: Pri prihlásení

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
sk: Aplikácie vylúčené zo sedenia
