kcminput - en to sk translation catalogue (73 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
sk: Dotazovanie vstupných zariadení zlyhalo. Prosím znovu otvorte etnto modul nastavení.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
sk: Kritická chyba počas čítania základných informácií o zariadení %1.

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
sk: Modul systémových nastavení pre spravovanie myší a trackballov.

en: Developer
sk: Vývojár

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
sk: Chyba počas načítavania hodnôt. Pozrite si logy pre viac informácií. Prosím reštartujte tento konfiguračný modul.

en: No pointer device found. Connect now.
sk: Nenájdené žiadne ukazovacie zariadenie. Pripojte ho teraz.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
sk: Nebolo možné uložiť zmeny. Pozrite logy pre viac informácií. Prosím reštarujte teto konfiguračný modul a skúste znova.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
sk: Chyba počas načítania predvolených hodnôt. Zlyhalo nastavenie niektorých možností na ich predvolené hodnoty.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
sk: Chyba počas pridávania nového zariadenia. Prosím pripojte ho znova a reštarujte tento modul nastavení.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
sk: Ukazovacie zariadenie odpojené. Zatvorte tento dialóg nastavení.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
sk: Ukazovacie zariadenie odpojené. Žiadne iné zariadenie nebolo nájdené.

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: General:
sk: &Všeobecné:

en: Device enabled
sk: Zariadenie povolené

en: Accept input through this device.
sk: Prijímať vstup cez toto zariadenie.

en: Left handed mode
sk: Pre ľavákov

en: Swap left and right buttons.
sk: Vymeniť ľavé a pravé tlačidlo.

en: Press left and right buttons for middle-click
sk: Stlačením ľavého a pravého tlačidla vykonať kliknutie stredným tlačidlom

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
sk: Stlačenie ľavého a pravého tlačidla myši naraz odošle stlačenie stredného tlačidla.

en: Pointer speed:
sk: Rýchlosť ukazovateľa:

en: Acceleration profile:
sk: Profil zrýchlenia:

en: Flat
sk: Rovnomerný

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
sk: Kurzor sa posunie o rovnakú vzdialenosť ako sa hýbe myš.

en: Adaptive
sk: Adaptívny

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
sk: Vzdialenosť o akú sa kurzor presunie závisí od rýchlosti pohybu myši.

en: Scrolling:
sk: Rolovanie:

en: Invert scroll direction
sk: Obrátiť smer rolovania

en: Touchscreen like scrolling.
sk: Rolovanie ako na dotykovej obrazovke.

en: Scrolling speed:
sk: Rýchlosť rolovania:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
sk: Pomalšie

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
sk: Rýchlejšie

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
sk: Nastavenie akcií extra tlačidiel myši

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
sk: Extra tlačidlo %1:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
sk: Stlačte tlačidlo myši, pre ktoré chcete pridať novú akciu

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
sk: Zadajte novú kombináciu klávesov pre %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
sk: Stlačte tlačidlo myši

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
sk: Pridať akciu...

[ctx: @action:button]
en: Go back
sk: Návrat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
sk: <h1>Myš</h1> Tento modul vám dovoľuje nastaviť rôzne možnosti fungovania polohovacieho zariadenia. Vaše polohovacie zariadenie môže byť myš, trackball alebo nejaký iný hardvér, ktorý plní podobnú funkciu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
sk: &Všeobecné

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
sk: Ak ste ľavák, môžete preferovať výmenu funkcií ľavého a pravého tlačidla na vašej myši použitím voľby 'pre ľavákov'. Ak vaša myš má viac ako dve tlačidlá, funkcia upravuje len pravé a ľavé tlačidlo. Napríklad, ak máte trojtlačidlovú myš, stredné tlačidlo ostáva bez zmeny.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
sk: Poradie tlačidiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
sk: Pre praváko&v

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
sk: Pre ľa&vákov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
sk: Zmení smer rolovania pre koliesko myši, prípadne pre 4. a 5. tlačidlo myši.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
sk: &Obrátiť smer rolovania

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
sk: Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
sk: Zrýchlenie ukazovateľa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
sk: Prah ukazovateľa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
sk: Interval dvojitého kliknutia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
sk: Štartovací čas ťahania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
sk: Štartovacia vzdialenosť ťahania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
sk: Koliesko myši roluje o:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
sk: <p>Táto voľba vám dovoľuje meniť vzťah medzi vzdialenosťou, ktorú myš prejde na obrazovke, a relatívnym pohybom samotného fyzického zariadenia (myši, trackballu alebo iného zariadenia).</p><p>Vysoká hodnota pre zrýchlenie zaručí veľký pohyb na obrazovke pri malom pohybe fyzického zariadenia. Pri vybraní veľmi veľkej hodnoty to má za následok, že kurzor lieta po obrazovke a je veľmi ťažké ho ovládať.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
sk: <p>Citlivosť je najmenšia vzdialenosť, akú musí ukazovateľ myši prejsť, kým začne zrýchľovať. Ak je pohyb menší ako prah citlivosti, myš sa pohybuje tak, ako keby mala nastavené zrýchlenie na 1x;</p><p>Preto keď robíte malé pohyby s fyzickým zariadením, nie je použitá žiadna akcelerácia, čím máte lepšiu kontrolu nad kurzorom. Pri väčších pohyboch, môžete pohybovať kurzorom myši po oveľa väčšej ploche obrazovky.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
sk: Interval pre dvojité kliknutie je maximálny čas (v milisekundách) medzi dvoma kliknutiami myši, ktorý sa zmení na dvojité kliknutie. Ak druhý klik nenastane v tomto časovom intervale, tieto sa rozoznajú ako osobitné kliknutia.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
sk:  ms

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
sk: Ak kliknete myšou (napr. vo viac-riadkovom editore) a začnete hýbať po dobu štartovacieho času ťahania, začne sa operácia ťahania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
sk: Ak kliknete myšou a pohnete ňou aspoň na štartovaciu vzdialenosť, začne sa ťahanie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
sk: Ak používate koliesko myši, táto hodnota určuje počet riadkov, o koľko rolovať pri každom pohybe kolieska. Uvedomte si, že ak počet riadkov presahuje počet zobrazených riadkov, bude to ignorované a použitie kolieska bude spracované ako posun o stránku hore alebo dolu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
sk: Navigácia klávesnicou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
sk: &Pohyb ukazovateľa klávesnicou (pomocou numerickej klávesnice)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
sk: Oneskorenie z&rýchlenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
sk: Int&erval opakovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
sk: &Zrýchlenie kurzora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
sk: Ma&ximálna rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
sk:  pixelov/sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
sk: &Profil zrýchlenia:

en: Mouse
sk: Myš

en: (c) 1997 - 2018 Mouse developers
sk: (c) 1997 - 2018 Vývojári modulu Myš

en:  pixel |  pixels
sk[0]:  pixel
sk[1]:  pixely
sk[2]:  pixelov

en:  line |  lines
sk[0]:  riadok
sk[1]:  riadky
sk[2]:  riadkov
