kcmkclock - en to sk translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
sk: Dátum a čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
sk: Nastaviť dátum a čas &automaticky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
sk: Časový server:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
sk: Tu môžete zmeniť deň v mesiaci, mesiac a rok.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
sk: Časové pásmo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
sk: Pre zmenu časového pásma si vyberte vašu oblasť zo zoznamu dole.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
sk: Aktuálne časové pásmo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
sk: Hľadať...

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
sk: Nebol nájdený žiadny NTP nástroj. Pre automatickú aktualizáciu dátumu a času nainštalujte príkaz 'ntpdate' alebo 'rdate'.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
sk: Tu môžete zmeniť systémový čas. Kliknite na hodinové, minútové alebo sekundové políčko, aby ste zmenili príslušnú hodnotu, buď použitím tlačidiel Hore a Dole alebo priamym zadaním novej hodnoty.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
sk: Aktuálne miestne časové pásmo: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
sk: Aktuálne miestne časové pásmo: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
sk: Verejný časový server (pool.ntp.org),asia.pool.ntp.org,europe.pool.ntp.org,north-america.pool.ntp.org,oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
sk: Nepodarilo sa kontaktovať časový server: %1.

en: Can not set date.
sk: Nedá sa nastaviť dátum.

en: Error setting new time zone.
sk: Chyba pri nastavovaní nového časového pásma.

en: Time zone Error
sk: Chyba časového pásma

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
sk: <h1>Dátum a čas</h1> Tento modul môže byť použitý na nastavenie systémového dátumu a času. Keďže tieto nastavenia neovplyvňujú len vás ako užívateľa, ale celý systém, tak môžete zmeniť tieto nastavenia, len ak ste spustili Systémové nastavenia ako root. Ak nemáte heslo roota, ale máte pocit, že systémový čas by mal byť upravený, prosím kontaktujte správcu systému.

en: KDE Clock Control Module
sk: Modul ovládacie centra KDE pre hodiny

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: Current Maintainer
sk: Súčasný správca

en: Added NTP support
sk: Pridaná podpora pre NTP

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
sk: <h1>Dátum a čas</h1> Tento modul môže byť použitý na nastavenie systémového dátumu a času. Keďže tieto nastavenia neovplyvňujú len vás ako užívateľa, ale celý systém, tak môžete zmeniť tieto nastavenia, len ak ste spustili Systémové nastavenia ako root. Ak nemáte heslo roota, ale máte pocit, že systémový čas by mal byť upravený, prosím kontaktujte správcu systému.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
sk: Nepodarilo sa overiť/spustiť akciu: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
sk: Nemôžem zmeniť NTP nastavenia

en: Unable to set current time
sk: Nepodarilo sa nastaviť aktuálny čas

en: Unable to set timezone
sk: Nepodarilo sa nastaviť časové pásmo
