kcmkeyboard - en to sk translation catalogue (64 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
sk: Prepínač rozloženia klávesnice

en: Switch to Next Keyboard Layout
sk: Prepnúť na ďalšie rozloženie klávesnice

en: Switch keyboard layout to %1
sk: Prepnúť rozloženie klávesnice na %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
sk: Pridať rozloženie

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
sk: Vyhľadajte…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
sk: Skratka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
sk: Náhľad

en: KDE Keyboard Control Module
sk: Ovládací modul KDE na prepínanie klávesnice

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
sk: <h1>Klávesnica</h1> Tento ovládací modul slúži na nastavenie parametrov a rozloženia klávesnice.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
sk: Hardvér

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
sk: &Model klávesnice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
sk: Tu si môžete vybrať model klávesnice. Toto nastavenie je nezávislé od rozloženia vašej klávesnice a týka sa "hardvérového" modelu. t.j. ako bola vaša klávesnica vyrobená. Moderné klávesnice, ktoré sú dodávané s počítačom, majú zvyčajne dva extra klávesy a sú označené ako "104-klávesové" modely. Ak neviete aký druh klávesnice máte, bude táto voľba asi najvhodnejšia.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
sk: Rozloženia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
sk: Ak vyberiete politiku "Aplikácia" alebo "Okno", zmena rozloženia kláves sa prejaví iba v aktuálnej aplikácii alebo okne.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
sk: Politika prepínania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
sk: &Globálna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
sk: &Plocha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
sk: &Aplikácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
sk: &Okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
sk: Skratky pre prepínanie rozloženia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
sk: Hlavné skratky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
sk: Toto je skratka pre prepínanie rozložení, ktoré spracováva X.org. Umožňuje iba modifikačné skratky.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
sk: Skratky 3. úrovne:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
sk: Toto je skratka pre prepínanie na tretiu úroveň aktívneho rozloženia (ak existuje), ktoré spracováva X.org. Umožňuje iba modifikačné skratky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
sk: Alternatívne skratky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
sk: Toto je skratka pre prepínanie rozložení, ktoré spracováva KDE. Nepodporuje modifikačné skratky a nemusí tiež fungovať v niektorých situáciách (napr. pri aktívnom vyskakovacom okne alebo zo šetriča obrazovky).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
sk: Nastaviť rozloženia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
sk: Presunúť hore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
sk: Presunúť dole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
sk: Náhradné rozloženia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
sk: Počet hlavných rozložení:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
sk: Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
sk: &Nastaviť možnosti klávesnice

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
sk: Žiadna

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
sk[0]: %1 skratka
sk[1]: %1 skratky
sk[2]: %1 skratiek

[ctx: layout map name]
en: Map
sk: Mapa

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Label
sk: Štítok

en: Shortcut
sk: Skratka

[ctx: variant]
en: Default
sk: Predvolené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
sk: Keď je stlačený kláves:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
sk: Zobraziť znaky s &diakritikou a podobné znaky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
sk: Opakovať kláves

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
sk: Nerobiť nič

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
sk: Testovacia oblasť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
sk: Umožní vám otestovať opakovanie klávesnice a hlasitosť stlačenia (iba nezabudnite použiť zmeny).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
sk: Ak je podporovaná, táto voľba vám umožní nastaviť stav NumLock po spustení Plasma.<p>Môžete nastaviť, aby bol NumLock zapnutý, vypnutý, alebo aby Plasma nenastavovala stav NumLock.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
sk: NumLock pri štarte Plasma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
sk: &Zapnúť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
sk: &Vypnúť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
sk: Ponechať nez&menený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
sk: &Rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
sk: Ak je podporovaná, táto voľba vám umožní nastaviť dĺžku oneskorenia, po ktorom stlačený kláves začne generovať znaky. Voľba 'Rýchlosť' určuje frekvenciu týchto kódov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
sk: Ak je podporovaná, táto voľba vám umožní nastaviť rýchlosť, s akou sa nové znaky generujú zatiaľ čo je kláves stlačený.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
sk:  opakovaní/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
sk: O&neskorenie:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
sk: Náhľad klávesnice

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
sk: Vizualizácia rozloženia klávesnice

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
sk: Načítanie geometrie klávesnice sa nepodarilo. To často naznačuje, že vybraný model nepodporuje konkrétne rozloženie alebo variant rozloženia. Tento problém sa pravdepodobne vyskytne aj vtedy, keď sa pokúsite použiť túto kombináciu modelu, usporiadania a variantu.
