kaccess - en to sk translation catalogue (72 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sk: Kláves Shift bol uzamknutý a je teraz aktívny pre všetky nasledujúce stlačenia kláves.

en: The Shift key is now active.
sk: Kláves Shift je teraz aktívny.

en: The Shift key is now inactive.
sk: Kláves Shift je teraz neaktívny.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sk: Kláves Ctrl bol uzamknutý a je teraz aktívny pre všetky nasledujúce stlačenia kláves.

en: The Control key is now active.
sk: Kláves Ctrl je teraz aktívny.

en: The Control key is now inactive.
sk: Kláves Ctrl je teraz neaktívny.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sk: Kláves Alt bol uzamknutý a je teraz aktívny pre všetky nasledujúce stlačenia kláves.

en: The Alt key is now active.
sk: Kláves Alt je teraz aktívny.

en: The Alt key is now inactive.
sk: Kláves Alt je teraz neaktívny.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sk: Kláves Win bol uzamknutý a je teraz aktívny pre všetky nasledujúce stlačenia kláves.

en: The Win key is now active.
sk: Kláves Win je teraz aktívny.

en: The Win key is now inactive.
sk: Kláves Win je teraz neaktívny.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sk: Kláves Meta bol uzamknutý a je teraz aktívny pre všetky nasledujúce stlačenia kláves.

en: The Meta key is now active.
sk: Kláves Meta je teraz aktívny.

en: The Meta key is now inactive.
sk: Kláves Meta je teraz neaktívny.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sk: Kláves Super bol uzamknutý a je teraz aktívny pre všetky nasledujúce stlačenia kláves.

en: The Super key is now active.
sk: Kláves Super je teraz aktívny.

en: The Super key is now inactive.
sk: Kláves Super je teraz neaktívny.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sk: Kláves Hyper bol uzamknutý a je teraz aktívny pre všetky nasledujúce stlačenia kláves.

en: The Hyper key is now active.
sk: Kláves Hyper je teraz aktívny.

en: The Hyper key is now inactive.
sk: Kláves Hyper je teraz neaktívny.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sk: Kláves Alt Gr bol uzamknutý a je teraz aktívny pre všetky nasledujúce stlačenia kláves.

en: The Alt Graph key is now active.
sk: Kláves Alt Gr je teraz aktívny.

en: The Alt Graph key is now inactive.
sk: Kláves Alt Gr je teraz neaktívny.

en: The Num Lock key has been activated.
sk: Kláves Num Lock bol aktivovaný.

en: The Num Lock key is now inactive.
sk: Kláves Num Lock bol deaktivovaný.

en: The Caps Lock key has been activated.
sk: Kláves Caps Lock bol aktivovaný.

en: The Caps Lock key is now inactive.
sk: Kláves Caps Lock bol deaktivovaný.

en: The Scroll Lock key has been activated.
sk: Kláves Scroll Lock bol aktivovaný.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
sk: Kláves Scroll Lock bol deaktivovaný.

en: Toggle Screen Reader On and Off
sk: Prepnúť čítanie obsahu obrazovky

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
sk: Prístupnosť

en: Warning
sk: Varovanie

en: &When a gesture was used:
sk: &Keď bolo použité gesto:

en: Change Settings Without Asking
sk: Zmeniť nastavenia bez opýtania

en: Show This Confirmation Dialog
sk: Zobraziť toto potvrdzujúce dialógové okno

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
sk: Deaktivovať všetky AccessX vlastnosti a gestá

en: Slow keys
sk: Pomalé klávesy

en: Bounce keys
sk: Bounce klávesy

en: Sticky keys
sk: Lepkavé klávesy

en: Mouse keys
sk: Klávesy myši

en: Do you really want to deactivate "%1"?
sk: Naozaj chcete deaktivovať "%1"?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
sk: Naozaj chcete deaktivoať "%1" a "%2"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
sk: Naozaj chcete deaktivovať "%1", "%2" a "%3"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
sk: Naozaj chcete deaktivovať "%1", "%2", "%3" a "%4"?

en: Do you really want to activate "%1"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1" a deaktivovať "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1" a deaktivovať "%2" a "%3"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1" a deaktivovať "%2", "%3" a "%4"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1" a "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1" a "%2" a deaktivovať "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1", a "%2" a deaktivovať "%3" a "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1", "%2" a "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1", "%2" a "%3" a deaktivovať "%4"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
sk: Naozaj chcete aktivovať "%1", "%2", "%3" a "%4"?

en: An application has requested to change this setting.
sk: Aplikácia požiadala o zmenu tohoto nastavenia.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
sk: Držali ste stlačený kláves Shift dlhšie ako 8 sekúnd alebo aplikácia požiadala o zmenu tohoto nastavenia.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
sk: Stlačili ste kláves Shift 5-krát po sebe alebo aplikácia požiadala o zmenu tohoto nastavenia.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
sk: Stlačili ste %1 alebo aplikácia požiadala o zmenu tohoto nastavenia.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
sk: Aplikácia požiadala o zmenu týchto nastavení alebo ste použili kombináciu niekoľkých klávesnicových gest.

en: An application has requested to change these settings.
sk: Aplikácia požiadala o zmenu týchto nastavení.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
sk: Tieto AccessX nastavenia sú potrebné pre niektoých používateľov s pohybovými problémami a môžu sa nastaviť v KDE System Settings. Taktiež ich môžte zapnúť a vypnúť pomocou štandardizovaných klávesnicových gest.
    
    Ak ich nepotrebujete, môžete zvoliť "Deaktivovať všetky AccessX vlastnosti a gestá".

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
sk: Pomalé klávesy boli zapnuté. Odteraz musíte každý kláves podržať stlačený po určitý čas kým bude akceptovaný.

en: Slow keys has been disabled.
sk: Pomalé klávesy boli vypnuté.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
sk: Bounce klávesy boli zapnuté. Odteraz bude každý kláves blokovaný po určitý čas po tom ako bol použitý.

en: Bounce keys has been disabled.
sk: Bounce klávesy boli vypnuté.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
sk: Lepkavé klávesy boli zapnuté. Odteraz budú modifikačné klávesy zamknuté potom ako ich uvoľníte.

en: Sticky keys has been disabled.
sk: Lepkavé klávesy boli vypnuté.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
sk: Klávesy myši boli zapnuté. Odteraz môžte použivať na riadenie myši klávesy na numerickej klávesnici.

en: Mouse keys has been disabled.
sk: Klávesy myši boli vypnuté.

en: Accessibility
sk: Prístupnosť

en: Author
sk: Autor
