joystick - en to sl translation catalogue (42 entries)

en: Calibration
sl: Umerjanje

en: Next
sl: Naprej

en: Please wait a moment to calculate the precision
sl: Počakajte trenutek za izračun natančnosti

en: (usually X)
sl: (običajno X)

en: (usually Y)
sl: (običajno Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sl: <qt>Umerjanje bo preverilo obseg vrednosti, ki jih sporoča vaša naprava.<br /><br />Premaknite <b>os %1 %2  </b> na svoji napravi na <b>najnižji</b> položaj.<br /><br />Pritisnite katerikoli gumb na napravi ali pa kliknite gumb »Naprej« za nadaljevanje z naslednjim korakom.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sl: <qt>Umerjanje bo preverilo obseg vrednosti, ki jih sporoča vaša naprava.<br /><br />Premaknite <b>os %1 %2</b> na svoji napravi na <b>srednji</b> položaj.<br /><br />Pritisnite katerikoli gumb na napravi ali pa kliknite gumb »Naprej« za nadaljevanje z naslednjim korakom.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sl: <qt>Umerjanje bo preverilo obseg vrednosti, ki jih sporoča vaša naprava.<br /><br />Premaknite <b>os %1 %2</b> na svoji napravi v <b>najvišji</b> položaj.<br /><br />Pritisnite katerikoli gumb na napravi ali pa kliknite gumb »Naprej« za nadaljevanje z naslednjim korakom.</qt>

en: Communication Error
sl: Napaka sporazumevanja

en: You have successfully calibrated your device
sl: Napravo ste uspešno umerili

en: Calibration Success
sl: Umerjanje je uspelo

en: Value Axis %1: %2
sl: Vrednost osi %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
sl: Naprave %1 ni bilo mogoče odpreti: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
sl: Naprava %1 ni igralna palica.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
sl: Ni bilo mogoče dobiti različice gonilnika jedra za napravo igralne palice %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
sl: Gonilnik jedra, ki teče trenutno (%1.%2.%3), ni tisti, za katerega je bil modul preveden (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
sl: Ni bilo mogoče dobiti števila gumbov na napravi igralne palice %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
sl: Ni bilo mogoče dobiti števila osi za napravo igralne palice %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
sl: Ni bilo mogoče dobiti vrednosti umerjanja za napravo igralne palice %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
sl: Ni bilo mogoče obnoviti vrednosti umerjanja za napravo igralne palice %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
sl: Ni bilo mogoče nastaviti začetne vrednosti umerjanja za napravo igralne palice %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
sl: Ni bilo mogoče uveljaviti vrednosti umerjanja za napravo igralne palice %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
sl: notranja napaka – neznana koda %1

en: KDE Joystick Control Module
sl: KDE-jev nadzorni modul za igralne palice

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
sl: Modul KDE-jevih sistemskih nastavitev za preizkus igralnih palic

en: (c) 2004, Martin Koller
sl: © 2004, Martin Koller

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
sl: <h1>Igralna palica</h1>Ta modul vam omogoča preveriti, ali vaša igralna palica deluje pravilno.<br />Če sporoča nepravilne vrednosti za osi, lahko to poskusite razrešiti z umerjanjem.<br />Ta modul poskuša najti vse razpoložljive igralne palice s preverjanjem naprav /dev/js[0-4] in /dev/input/js[0-4]<br />Če imate drugo datoteko naprave, jo vnesite v spustno polje.<br />Seznam Gumbi prikazuje stanje gumbov na igralni palici, seznam Osi pa trenutne vrednosti za vse osi.<br />OPOZORILO: trenutni gonilnik Linuxa (jedri 2.4 in 2.6) lahko samodejno zazna samo<ul><li>igralno palico z dvema osema in štirimi gumbi</li><li>igralno palico s tremi osmi in štirimi gumbi</li><li>igralno palico s štirimi osmi in štirimi gumbi</li><li>»digitalne« igralne palice Saitek Cyborg</li></ul> (Za več podrobnosti preverite datoteko iz izvorne kode vašega Linuxa »izvorna_koda/Documentation/input/joystick.txt«)

en: Device:
sl: Naprava:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
sl: Položaj:

en: Show trace
sl: Prikaži sled

en: PRESSED
sl: PRITISNJEN

en: Buttons:
sl: Gumbi:

en: State
sl: Stanje

en: Axes:
sl: Osi:

en: Value
sl: Vrednost

en: Calibrate
sl: Umeri

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
sl: Na tem računalniku ni bilo najdene igralne palice. <br />Preverjanja so bila opravljena v /dev/js[0-4] in /dev/input/js[0-4] <br />Če veste, da je igralna palica priključena, vnesite pravilno datoteko naprave.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
sl: Ime naprave ni veljavno (ne vsebuje /dev).
    Izberite napravo s seznama ali
    vnesite datoteko naprave, npr. /dev/js0.

en: Unknown Device
sl: Neznana naprava

en: Device Error
sl: Napaka naprave

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
sl: <qt>Umerjanje bo preverilo natančnost.<br /><br /><b>Premaknite vse osi v njihov središčni položaj in se nato igralne palice ne dotaknite več.</b><br /><br />Za začetek umerjanja kliknite »V redu«.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
sl: Obnovljene so bile vse vrednosti umerjanja naprave igralne palice %1.
