kcmsmserver - en to sl translation catalogue (26 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
sl: <h1>Upravljalnik sej</h1>Tu lahko nastavite upravljalnika sej. To vključuje tudi, ali želite odjavo potrditi, ali želite prejšnjo sejo ob prijavi obnoviti in ali naj bo po koncu seje računalnik samodejno izklopljen.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
sl: Sistem mora biti ponovno zagnan, da ročne nastavitve hrambe sej postanejo aktivne.

en: Restart
sl: Ponovno zaženi

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
sl: Ni bilo mogoče zahtevati ponovnega zagona za namestitev strojne programske opreme: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
sl: Ko se računalnik ponovno zažene, se bo aktivirala kontrolna plošča za nastavitev UEFI.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
sl: Ko se računalnik ponovno zažene, se bo aktivirala kontrolna plošča za nastavitev strojne programske opreme.

en: Restart Now
sl: Ponovno zaženi računalnik

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
sl: Odjavni zaslon

en: Show:
sl: Prikaži:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
sl: Ko je ta nastavitev vklopljena, bo prikazan zaslon za potrditev odjave, ko se odjavite, izklopite, ponovno zaganjate, pritisnete gumb za vklop ali kliknete na gumbi ali elemente menija z oznako <interface>Zapusti…</interface>.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
sl: Obnovi sejo

en: On login, launch apps that were open:
sl: Ob prijavi zaženi aplikacije, ki so bile odprte:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
sl: Ob zadnji odjavi

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
sl: Ko je bila seja ročno shranjena

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
sl: Gumb <interface>Shrani sejo</interface>se prikaže v meniju <interface>zaganjalnika aplikacij</interface>. Ko ga kliknete, si bo Plasmazapomnila aplikacije, ki so odprte in jih obnovi ob naslednji prijavi. Znova kliknite, da zamenjate nabor zapomnjenih aplikacij.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
sl: Začni s prazno sejo

en: Ignored applications:
sl: Prezrte aplikacije:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
sl: Napišite imena izvršljivih aplikacij (ločene z vejicami ali podpičji, na primer 'xterm:konsole' ali 'xterm,konsole'), da jim preprečite samodejni zagon skupaj z drugimi aplikacijami ponovno vzpostavljene seje.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
sl: Strojna programska oprema

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
sl: Po naslednjem zagonu:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
sl: Vstopi v nastavitveni zaslon UEFI

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
sl: Vstopi v nastavitev strojne programske opreme

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
sl: Potrditev odjave

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
sl: Privzeta možnost zapustitve

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
sl: Ob prijavi

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
sl: Aplikacije, ki naj bi bile izključene iz seje
