kcmkeyboard - en to sl translation catalogue (66 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
sl: Preklopnik za razporeditev tipk

en: Switch to Next Keyboard Layout
sl: Preklopi na naslednjo razporeditev tipk

en: Switch keyboard layout to %1
sl: Preklopi razporeditev tipk na %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
sl: Dodaj razporeditev

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
sl: Išči…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
sl: Bližnjica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
sl: Oznaka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
sl: Predogled

en: KDE Keyboard Control Module
sl: KDE-jevo orodje za nadzor tipkovnice

en: (c) 2010 Andriy Rysin
sl: © 2010 Andriy Rysin

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
sl: <h1>Tipkovnica</h1> Ta nadzorni modul lahko uporabite za nastavitev parametrov in razporeditev tipk.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
sl: Strojna oprema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
sl: &Model tipkovnice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
sl: Tu lahko izberete model tipkovnice. Nastavitev ni odvisna od vaše razporeditve tipk in se nanaša na »strojni« model, t.j. način izdelave tipkovnice. Moderne tipkovnice imajo običajno dve dodatni tipki in so imenovane kot tipkovnice s 104 tipkami. To je tudi model, ki ga najverjetneje želite izbrati, če ne veste, kakšno tipkovnico imate.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
sl: Razporeditve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
sl: Če izberete pravilnik »Program« ali »Okno«, bo sprememba razporeditve tipk veljala le za trenutni program ali okno.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
sl: Pravilnik preklapljanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
sl: Namizje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
sl: Program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
sl: Okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
sl: Bližnjice za preklapljanje razporeditev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
sl: Glavne bližnjice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
sl: To je bližnjica za preklapljanje razporeditev, ki jo nadzoruje grafični strežnik X. Omogoča samo bližnjice s spremenilnimi tipkami.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
sl: Bližnjice za 3. raven:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
sl: To je bližnjica za preklop na tretjo raven dejavne razporeditve (če jo ima), ki jo nadzoruje grafični strežnik X. Omogoča samo bližnjice s spremenilnimi tipkami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
sl: Drugotna bližnjica:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
sl: To je bližnjica za preklop razporeditev. Ne podpira bližnjic s samo spremenilnimi tipkami in v nekaterih primerih ne deluje (npr. če je dejavno pojavno okno ali pa ohranjevalnik zaslona).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
sl: Nastavi razporeditve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
sl: Premakni gor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
sl: Premakni dol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
sl: Rezervne razporeditve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
sl: Število glavnih razporeditev:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
sl: Nastavi možnosti tipkovnice

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
sl: Neznan

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
sl: Brez

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
sl[0]: %1 bližnjica
sl[1]: %1 bližnjici
sl[2]: %1 bližnjice
sl[3]: %1 bližnjic

[ctx: layout map name]
en: Map
sl: Preslikava

en: Layout
sl: Razporeditev

en: Variant
sl: Različica

en: Label
sl: Oznaka

en: Shortcut
sl: Bližnjica

[ctx: variant]
en: Default
sl: Privzeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
sl: Ko držite tipko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
sl: Pokaži naglašene in podobne znake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
sl: Ponavljaj tipko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
sl: Ne naredi nič

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
sl: Preizkusno območje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
sl: Omogoča preizkušanje ponavljanja in glasnosti klikanja (ne pozabite uveljaviti sprememb).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
sl: Če je podprta, vam ta možnost omogoča nastavitev stanja NumLock po zagonu Plasme.<p>NumLock lahko prilagodite tako, da je izklopljen ali vklopljen, ali pa nastavite Plasmo, da ne posega v stanje NumLock.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
sl: NumLock ob zagonu Plasme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
sl: Vklopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
sl: Izklopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
sl: Pusti &nespremenjeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
sl: Hitrost ponavljanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
sl: Če je podprta, vam bo ta možnost dovolila nastaviti zakasnitev, po katerem bo pritisnjena tipka začela ponavljati ustrezen znak. Možnost »Hitrost ponavljanja« nadzoruje frekvenco ponavljanja znakov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
sl: Če je podprta, vam bo ta možnost dovolila nastaviti hitrost, s katero se ponavljajo znaki ob pritisku tipke.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
sl:  ponovitev/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
sl: Zakasnitev:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
sl: Predogled tipkovnice

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
sl: Vizualizacija razporeditve tipk na tipkovnici

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
sl: Geometrije tipkovnice ni bilo mogoče naložiti. To pogosto pomeni, da izbrani model ne podpira določene postavitve ali različice postavitve. Ta težava se bo verjetno pojavila tudi, ko poskusite uporabiti to kombinacijo modela,postavitve in varianto.
