kcminput - en to sl translation catalogue (73 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
sl: Poizvedba vhodnih naprav ni uspela. Prosim ponovno odprite ta nastavitveni modul.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
sl: Kritična napaka pri branju osnovnih informacij o napravi %1.

en: Pointer device KCM
sl: Kazalna naprava KCM

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
sl: Modul sistemskih nastavitev za upravljanje mišk in sledilnih kroglic.

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
sl: Napaka pri nalaganju vrednosti. Za več informacij si oglejte dnevnike. Ponovno zaženite ta nastavitveni modul.

en: No pointer device found. Connect now.
sl: Ni bilo mogoče najti nobene kazalne naprave . Povežite jih.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
sl: Vseh sprememb ni mogoče shraniti. Za več informacij oglejte dnevnike. Ponovno zaženite ta nastavitveni modul in spet poskusite.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
sl: Napaka med nalaganjem privzetih vrednosti. Nekaterih nastavitev ni bilo mogoče nastaviti na privzete vrednosti.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
sl: Napaka pri dodajanju na novo povezane naprave. Ponovno jo povežite in zaženite ta nastavitveni modul.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
sl: Kazalna naprava je izključena. Pogovorno okno z nastavitvami je zaprto.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
sl: Kazalna naprava je izključena. Ni najti nobene druge naprave.

en: Device:
sl: Naprava:

en: General:
sl: Splošno:

en: Device enabled
sl: Naprava omogočena

en: Accept input through this device.
sl: Vnos prek te naprave je mogoč.

en: Left handed mode
sl: Način za levičarje

en: Swap left and right buttons.
sl: Preklopi levi in desni gumb.

en: Press left and right buttons for middle-click
sl: Pritisnite levi in desni gumb kot srednji klik

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
sl: Hkratni klik levega in desnega gumba pošlje klik srednjega gumba.

en: Pointer speed:
sl: Hitrost kazalke:

en: Acceleration profile:
sl: Profil pospeševanja:

en: Flat
sl: Ravno

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
sl: Kazalec prepotuje enako razdaljo kot gibanje miške.

en: Adaptive
sl: Prilagodljiv

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
sl: Razdalja poti kazalke je odvisna od hitrosti premikanja miške.

en: Scrolling:
sl: Drsenje zaslona:

en: Invert scroll direction
sl: V obrnjeno smer drsenja zaslona

en: Touchscreen like scrolling.
sl: Drsenje zaslona kot pri zaslonih na dotik.

en: Scrolling speed:
sl: Hitrost drsenja:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
sl: Počasneje

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
sl: Hitreje

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
sl: Ponovno poveži dodatne gumbe na miški…

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
sl: Dodatni gumb %1:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
sl: Pritisnite gumb na miški za katerega želite dodati povezavo s tipko

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
sl: Vnesite novo kombinacijo tipk za %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
sl: Pritisnite gumb na miški

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
sl: Dodaj povezavo…

[ctx: @action:button]
en: Go back
sl: Pojdi nazaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
sl: <h1>Miška</h1>Ta modul omogoča nastavitev mnogih možnosti za delovanje vaše kazalne naprave. To je lahko miška, sledilna kroglica ali kakšna druga strojna oprema s podobno funkcijo.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
sl: Če ste levičar, si boste morda zaželeli zamenjati funkciji levega in desnega gumba vaše kazalne naprave z vključitvijo možnosti »Za levičarje«. Če ima vaša naprava več kot dva gumba, bo možnost vplivala le na tista dva, ki delujeta kot levi in desni gumb. Npr. pri miškah s tremi gumbi se funkcija srednjega ne spremeni.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
sl: Vrstni red gumbov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
sl: Za desničarje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
sl: Za levičarje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
sl: Spremeni smer vrtenja miškinega koleščka ali četrtega in petega miškinega gumba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
sl: Obrni smer drsenja zaslona

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
sl: Pospešek kazalke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
sl: Prag kazalke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
sl: Razmik dvojnega klika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
sl: Začetni čas vlečenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
sl: Začetna razdalja vlečenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
sl: Miškin kolešček se premakne za:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
sl: <p>Ta možnost omogoča spreminjanje razmerja med razdaljo poti miškine kazalke na zaslonu in gibanja fizične naprave (ki je lahko miška, sledilna kroglica ali kakšna druga kazalna naprava.)</p><p>Visoka vrednost pospeška bo povzročila velike premike kazalke miške na zaslonu, četudi naredite le majhen premik fizične naprave. Izbira zelo visokih vrednosti ima lahko za posledico, da miškina kazalka leti po zaslonu, zaradi česar jo je težko nadzorovati.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
sl: <p>Prag kazalke je najmanjša razdalja, ki jo mora kazalka miške prepotovati po zaslonu, preden prične delovati pospešek. Če je premik manjši od praga, se kazalka premika, kot da bi bil pospešek nastavljen na 1x.</p><p> Zato pri majhnih premikih miške ni pospeška, kar omogoča boljši nadzor nad kazalko. Z večjimi premiki fizične naprave lahko hitro premaknemo kazalko na različna območja zaslona.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
sl: Razmik za dvojni klik je največji čas (v milisekundah) med dvema klikoma, ki se še razume kot dvojni klik. Če se drugi klik zgodi pozneje, sta klika prepoznana kot dva ločena enojna klika.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
sl:  ms

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
sl: Če kliknete z miško (npr. v večvrstičnem urejevalniku) in v začetnem času za vlečenje začnete premikati miško, se bo začelo dejanje vlečenja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
sl: Če kliknete z miško in jo začnete premikati vsaj za začetno razdaljo za vlečenje, se bo začelo dejanje vlečenja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
sl: Če uporabljate miškin kolešček, bo ta vrednost določila premik za število vrstic ob vsakem premiku koleščka. Vedite, da če to število presega število vidnih vrstic, potem to ne bo upoštevano in se bo premik koleščka obravnavan kot premik za eno stran gor ali dol.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
sl: Krmarjenje s tipkovnico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
sl: Pre&makni kazalko s tipkovnico (z uporabo numerične tipkovnice)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
sl: Z&akasnitev pospeška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
sl: &Razmik ponovitve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
sl: Čas pospeševanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
sl: Največja hitrost:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
sl:  točk/sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
sl: &Profil pospeševanja:

en: Mouse
sl: Miška

en:  pixel |  pixels
sl[0]:  slikovna točka
sl[1]:  slikovni točki
sl[2]:  slikovne točke
sl[3]:  slikovnih točk

en:  line |  lines
sl[0]:  vrstica
sl[1]:  vrstici
sl[2]:  vrstice
sl[3]:  vrstic
