plasma-desktop - en to sl translation catalogue (14 entries)

en: Position on screen:
sl: Položaj na zaslonu:

en: Top
sl: Vrh

en: Center
sl: Sredina

en: Activation:
sl: Aktiviranje:

[ctx: @option:check]
en: Activate when pressing any key on the desktop
sl: Ob pritisku katerekoli tipke na namizju

en: History:
sl: Zgodovina:

[ctx: @option:check]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @option:check The thing being enabled is search history]
en: Enable suggestions
sl: Omogoči predloge

[ctx: @option:check The thing being enabled is search history]
en: Enabled auto-complete
sl: Omogoči samodokončanje

en: Clear History…
sl: Počisti zgodovino …

[ctx: @item:inmenu delete krunner history for all activities]
en: For all activities
sl: Za vse aktivnosti

[ctx: @item:inmenu delete krunner history for this activity]
en: For activity "%1"
sl: Za aktivnost »%1«

[ctx: @label]
en: Plugins:
sl: Vtičniki:

[ctx: @action:button]
en: Configure Enabled Search Plugins…
sl: Nastavi omogočene vtičnike iskanja …
