kcmaccess - en to sl translation catalogue (173 entries)

en: Toggle Invert Effect
sl: Preklopi inverzni učinek

en: Toggle Invert Effect on Window
sl: Preklopi inverzni učinek na oknu

en: Move Left
sl: Premakni levo

en: Move Right
sl: Premakni desno

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move Down
sl: Premakni dol

en: Move Mouse to Focus
sl: Premakni miško v fokus

en: Move Mouse to Center
sl: Premakni miško na sredino

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
sl: Ni bilo mogoče nastaviti gsettings za Orco: "%1" ni uspelo

en: Error: Could not launch "orca --setup"
sl: Napaka: ni bilo mogoče zagnati »orca --setup«

note: i18n: ectx: label, entry (Gestures), group (Keyboard)
en: Use Gestures
sl: Uporabi geste

note: i18n: ectx: label, entry (GestureConfirmation), group (Keyboard)
en: Ask for Confirmation for a gesture
sl: Prosi za potrditev geste

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyAccess), group (Keyboard)
en: Confirm access to the Keyboard
sl: Potrdi dostop do tipkovnice

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeout), group (Keyboard)
en: Use a timeout delay
sl: Uporabi zakasnitev

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeoutDelay), group (Keyboard)
en: Delay for timeout
sl: Zakasnitev za časovno omejitev

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXBeep), group (Keyboard)
en: Use a beep for access
sl: Uporabi pisk za dostop

note: i18n: ectx: label, entry (SystemBell), group (Bell)
en: Use System Bell
sl: Uporabi sistemski zvonec

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBell), group (Bell)
en: Customize system bell
sl: Prilagodi sistemski zvonec

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBellFile), group (Bell)
en: Sound file for the Bell
sl: Zvočna datoteka za zvonec

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBell), group (Bell)
en: Use a visual bell instead of a sound
sl: Uporabi vizualni zvonec namesto zvoka

note: i18n: ectx: label, entry (InvertScreen), group (Bell)
en: Invert the system colors on the bell
sl: Obrnite sistemske barve na zvoncu

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellColor), group (Bell)
en: Color of the Visual Bell
sl: Barva vizualnega zvonca

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellPause), group (Bell)
en: Duration of the Visual Bell
sl: Trajanje vizualnega zvonca

note: i18n: ectx: label, entry (ColorblindnessCorrection), group (Plugins)
en: Whether Colorblindness Correction is enabled
sl: Ali je omogočena korekcija barvne slepote

note: i18n: ectx: label, entry (Invert), group (Plugins)
en: Whether the Invert effect is enabled
sl: Ali je učinek inverzije omogočen

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeys), group (Keyboard)
en: Use sticky Keys
sl: Uporabi lepljive tipke

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysLatch), group (Keyboard)
en: Lock the sticky keys
sl: Zakleni lepljive tipke

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
sl: Ko sta obenem pritisnjeni dve tipki, izključi lepljive tipke

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a sticky key press
sl: Zapiskaj ob pritisku lepljive tipke

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleKeysBeep), group (Keyboard)
en: Toggle keys beep
sl: Preklopi piskanje ob tipkanju

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyModifiers), group (Keyboard)
en: Notify when a keyboard modifier is pressed
sl: Obvesti kadar je pritisnjen modifikator tipkovnice

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeys), group (Keyboard)
en: Use slow keypresses
sl: Uporabi počasne tipke

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysDelay), group (Keyboard)
en: Delay for the key press
sl: Zamuda pri pritisku tipke

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysPressBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a slow keypress
sl: Zapiskaj ob počasnem pritisku tipke

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysAcceptBeep), group (Keyboard)
en: Beep on an accepted keypress
sl: Zapiskaj ob sprejetem pritisku tipke

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a rejected keypress
sl: Zapiskaj ob zavrnjenem pritisku tipke

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
sl: Odbijajoče tipke

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysDelay), group (Keyboard)
en: Use a delay for bouncing
sl: Uporabi zamudo ob odbijanju

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep if a bounce key event is rejected
sl: Zapiskaj, če je zavrnjen dogodek odbijajoče tipke

note: i18n: ectx: label, entry (MouseKeys), group (Mouse)
en: Use keys to control the mouse
sl: Uporabi tipke za kontrolo miške

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationDelay), group (Mouse)
en: Delay for the mouse movement
sl: Zamuda za gibanje miške

note: i18n: ectx: label, entry (RepetitionInterval), group (Mouse)
en: Repetition interval for the mouse movement
sl: Interval ponavljanja za premikanje miške

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationTime), group (Mouse)
en: Time to hit maximum velocity
sl: Čas da doseže največjo hitrost

note: i18n: ectx: label, entry (MaxSpeed), group (Mouse)
en: Maximum Velocity
sl: Največja hitrost

note: i18n: ectx: label, entry (ProfileCurve), group (Mouse)
en: Mouse Key Curve
sl: Krivulja tipke miške

note: i18n: ectx: label, entry (Enabled), group (ScreenReader)
en: Enable Screen Reader
sl: Omogoči bralnik zaslona

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursor), group (Plugins)
en: Whether Shake Pointer is enabled
sl: Ali je omogočeno tresenje kazalca

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursorMagnification), group (Effect-shakecursor)
en: Magnification
sl: Povečanje

note: i18n: ectx: label, entry (Zoom), group (Plugins)
en: Whether the Zoom effect is enabled
sl: Ali je učinek zooma omogočen

note: i18n: ectx: label, entry (Magnifier), group (Plugins)
en: Whether the Magnifier effect is enabled
sl: Ali je učinek povečevala omogočen

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
sl: Ativiranje bližnjic:

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
sl: Pritisnite dvigalko 5-krat, da omogočite lepljive tipke

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
sl: Držite dvigalko 8 sekund, da omogočite počasne tipke

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
sl: Izključi lepljive in počasne tipke po:

[ctx: @title:group for checkbox group]
en: When a shortcut is used:
sl: Ko je uporabljena bližnjica:

[ctx: @option:check when shortcut used]
en: Display a confirmation dialog
sl: Prikaži potrditveno pogovorno okno

[ctx: @option:check when shortcut used]
en: Ring the system bell
sl: Pozvoni sistemski zvonec

[ctx: @option:check when shortcut used]
en: Show a notification
sl: Prikaži obvestilo

[ctx: @action:button opens Notifications kcm]
en: Configure Notifications…
sl: Nastavi obvestila…

[ctx: @title:window dialog]
en: Please choose an audio file
sl: Izberite zvočno datoteko

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
sl: ogg, oga in wav zvočne datoteke (*.ogg *.oga *.wav)

[ctx: @label prefix for checkbox]
en: Audible bell:
sl: Slišni zvonec:

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
sl: Zvok po meri:

[ctx: @action:button icononly tooltip]
en: Choose audio file for the system bell
sl: Izberite zvočno datoteko za sistemski zvonec

[ctx: @action button accessible only]
en: Choose audio file
sl: Izberite zvočno datoteko

[ctx: @info:usagetip accessible description for button]
en: Opens dialog
sl: Odpre pogovorno okno

[ctx: @label prefix for checkbox]
en: Visual bell:
sl: Vidni zvonec:

[ctx: @option:check Enable visual bell]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
sl: Obrni zaslonske barve

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
sl: Zabliskaj zaslon

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
sl: Barva

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
sl: Trajanje:

[ctx: @info]
en: If you have trouble with certain colors on the screen, these filters can change them into other colors.
sl: Če imate težave z določenimi barvami na zaslonu, jih lahko ti filtri spremenijo v druge barve.

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @label:listbox Difficulty seeing any of the following colors on the screen]
en: Problematic colors:
sl: Problematične barve:

[ctx: @option]
en: Red & purple (Protanopia)
sl: Rdeča in vijolična (Protanopija)

[ctx: @option]
en: Green & purple (Deuteranopia)
sl: Zelena in vijolična (deuteranopija)

[ctx: @option]
en: Yellow, green & purple (Tritanopia)
sl: Rumena, zelena in vijolična (Tritanopija)

[ctx: @option]
en: All (grayscale mode)
sl: Vse (način sivine)

[ctx: @label]
en: Intensity:
sl: Intenzivnost:

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
sl: Blaga

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
sl: Intenzivna

[ctx: @info]
en: Adjusted colors:
sl: Prilagojene barve:

[ctx: @title:group for color rectangles]
en: Reds:
sl: Rdeče:

[ctx: @title:group for color rectangles]
en: Greens:
sl: Zelene:

[ctx: @title:group for color rectangles]
en: Blues:
sl: Modre:

[ctx: @title:group for color rectangles]
en: Purples:
sl: Vijolične:

[ctx: @label]
en: Invert:
sl: Invertiraj:

[ctx: @option check, Enable invert effect]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @label Hint for invert effect enable button]
en: Use shortcuts to toggle inverting display and window colors
sl: Uporabi bližnjice za preklop invertiranja barv zaslona in okna

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
sl: Konfiguriraj bližnjice…

[ctx: @title:group prefix]
en: Slow keys:
sl: Počasne tipke:

[ctx: @option:check Enable slow keys]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @info:tooltip]
en: For a key to be accepted, it has to be held until the set amount of time. Useful if you accidentally type more than one key at a time or have difficulty pressing the key you want the first time.
sl: Da je tipka sprejeta, jo je treba držati do nastavljenega časa. Uporabno, če pomotoma pritisnete več kot eno tipko hkrati ali imate težave s prvim pritiskom na želeno tipko.

[ctx: @label:spinbox Slow keys Delay]
en: Delay:
sl: Zamuda:

[ctx: @title:group prefix for checkbox group]
en: Ring system bell:
sl: Pozvoni sistemski zvonec:

[ctx: @option:check Use system bell when a key is pressed]
en: when any key is &pressed
sl: ob katerikoli pritisnjeni tipki

[ctx: @option:check Use system bell when a key is accepted]
en: when any key is &accepted
sl: kadar je katerakoli tipka sprejeta

[ctx: @option:check Use system bell when a key is rejected]
en: when any key is &rejected
sl: kadar je katerakoli tipka zavrnjena

[ctx: @title:group prefix]
en: Bounce keys:
sl: Odbojne tipke:

[ctx: @option:check Bounce keys enable]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore rapid, repeated keypresses of the same key. Useful if you have hand tremors that cause you to press a key multiple times when you only intend to press once.
sl: Prezri hitre, ponavljajoče se pritiske iste tipke. Uporabno, če imate tresenje rok, zaradi česar večkrat pritisnete tipko, čeprav jo nameravate pritisniti le enkrat.

[ctx: @label:spinbox Bounce keys delay]
en: Delay:
sl: Zamuda:

[ctx: @option:check for bounce keys]
en: Ring system bell when rejected
sl: Pozvoni sistemski zvonec ob zavrnitvi

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Zoom & Magnifier
sl: Zoom in povečevalo

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
sl: Sistemski zvonec

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Modifier Keys
sl: Spremenilne tipke

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Keyboard Filters
sl: Filtri za tipkovnico

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Mouse Navigation
sl: Krmarjenje miške

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Activation Shortcuts
sl: Ativiranje bližnjic

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Screen Reader
sl: Bralnik zaslona

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Color Blindness Correction
sl: Korekcija barvne slepote

[ctx: @title Category name in sidebar, for inverting screen colors]
en: Invert
sl: Invertiraj

[ctx: @title Category name in sidebar, shake pointer to find it]
en: Shake Pointer
sl: Zatresi kazalec

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
sl: Lepljive tipke:

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @info:tooltip]
en: Modifier keys like Ctrl, Shift, Alt, and the Meta/Super/Windows key act as though they “stick in place” and no longer need to be held down when typing a keyboard shortcut.
sl: Modifikacijske tipke, kot so kontrolka, dvigalka, tipka Alt in tipka Meta/Super/Windows, delujejo, kot da »ostanejo na mestu« in jih ni več treba držati pritisnjenih, ko tipkate bližnjico na tipkovnici.

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
sl: Zakleni lepljive tipke

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing a modifier key twice will keep it in active state until pressed again.
sl: Če modifikacijsko tipko pritisnete dvakrat, bo ostala v aktivnem stanju, dokler je ne pritisnete znova.

[ctx: @option:check]
en: Disable when two keys are held down
sl: Onemogoči, kadar sta pritisnjeni dve tipki

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when modifier keys are used
sl: Pozvoni s sistemskim zvoncem, kadar so uporabljene spremenilne tipke

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
sl: Povratni odziv:

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
sl: Zazvoni sistemski zvonec ob uporabi tipk za zaklepanje

[ctx: @info:tooltip]
en: The locking keys are Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock.
sl: Tipke za zaklepanje so Caps Lock, Num Lock in Scroll Lock.

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
sl: Prikaži obvestilo kadar so uporabljene spremenilne tipke ali tipke za zaklepanje

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
sl: Konfiguriraj obvestila…

[ctx: @option:check]
en: Use number pad to move pointer:
sl: Uporabi številsko tipkovnico za premikanje kazalca:

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @info:tooltip]
en: The numpad key <shortcut>5</shortcut> functions as a mouse click. The keys <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>, and <shortcut>8</shortcut> allow for cardinal movement (down, left, right, and up). The keys <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>, and <shortcut>9</shortcut> allow for diagonal movement.
sl: Tipka na številski tipkovnici <shortcut>5</shortcut> deluje kot klik miške. Tipke <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut> in <shortcut>8</shortcut> omogočajo gibanje po oseh (dol, levo, desno in gor). Tipke <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut> in <shortcut>9</shortcut> omogočajo diagonalno gibanje.

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
sl: Zakasnitev pospeševanja:

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
sl: Interval ponovitev:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
sl: Čas pospeševanja:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
sl: Največja hitrost:

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
sl: Pospeševanje kazalca:

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
sl: Bralnik zaslona Orca ni nameščen

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
sl: Namestite ga, nato zaprite in znova odprite to okno

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
sl: Omogoči bralnik zaslona

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
sl: Zaženi konfiguracijo bralnika zaslona Orca…

[ctx: @label]
en: Shake pointer to find it:
sl: Zatresi kazalec, da ga najdem:

[ctx: @option check, Enable shake pointer effect]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @label Pointer magnification level]
en: Magnification:
sl: Povečanje:

[ctx: @label Normal pointer size]
en: Normal
sl: Normalno

[ctx: @label Large pointer size]
en: Large
sl: Veliko

[ctx: @option:check, enable zoom effect, following 'Zoom:']
en: Full screen
sl: Celotni zaslon

[ctx: @label:spinbox]
en: Show pixel grid at zoom level:
sl: Prikaži mrežo slikovnih pik pri ravni zooma:

[ctx: @label:listbox]
en: Pointer appearance:
sl: Videz kazalca:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scale
sl: Lestvica

[ctx: @item:inlistbox]
en: Keep
sl: Obdrži

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hide
sl: Skrij

[ctx: @label:listbox]
en: Pointer tracking:
sl: Sledenje kazalcu:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Proportional
sl: Proporcionalno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Zoom area moves in sync with pointer
sl: Območje povečave se premika usklajeno s kazalcem

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
sl: Sredinsko

[ctx: @item:inlistbox]
en: Pointer stays centered on-screen, except near screen edges
sl: Kazalec ostaja centriran na zaslonu, razen blizu robov zaslona

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered (Strict)
sl: Sredinsko (Strogo)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Pointer stays centered on-screen, even near screen edges
sl: Kazalec miške ostaja centriran na zaslonu, tudi blizu robov zaslona

[ctx: @item:inlistbox]
en: Push
sl: Porini

[ctx: @item:inlistbox]
en: Pointer pushes zoom area at screen edges
sl: Kazalec potisne območje povečave na robove zaslona

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Zoom area doesn't follow pointer
sl: Območje povečave ne sledi kazalcu

[ctx: @option:check]
en: Enable focus tracking
sl: Omogoči sledenje fokusa

[ctx: @option:check]
en: Enable text caret tracking
sl: Omogoči sledenje kazalke besedila

[ctx: @option:check, enable magnify effect, following 'Zoom:']
en: Magnify region
sl: Povečaj območje

[ctx: @label:spinbox]
en: Width:
sl: Širina:

[ctx: @label:spinbox]
en: Height:
sl: Višina:

[ctx: @option:check, disable zoom/magnify effect]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @label:spinbox]
en: Zoom factor:
sl: Faktor zooma:

[ctx: @label]
en: Scroll gesture modifier keys:
sl: Tipke za spreminjanje kretnje pomikanja:

[ctx: @info:tooltip, indicates feature unavailable on X11]
en: Zoom scroll gestures are only available on Wayland.
sl: Kretnje pomikanja za zoom so na voljo samo na Waylandu.

[ctx: @label Hint for scroll gestures]
en: Scroll while modifier keys are pressed to zoom
sl: Premakni med pritiskom na spremenilne tipke za zoom

[ctx: @label Hint for zoom/magnify effect usage]
en: Use shortcuts to control zoom
sl: Uporabi bližnjice za kontrolo zooma
