kaccess - en to sr translation catalogue (75 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr: Тастер Shift је закључан и сада је активан за све наредне притиске на тастере.

en: The Shift key is now active.
sr: Тастер Shift је сада активан.

en: The Shift key is now inactive.
sr: Тастер Shift сада није активан.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr: Тастер Control је закључан и сада је активан за све наредне притиске на тастере.

en: The Control key is now active.
sr: Тастер Control је сада активан.

en: The Control key is now inactive.
sr: Тастер Control сада није активан.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr: Тастер Alt је закључан и сада је активан за све наредне притиске на тастере.

en: The Alt key is now active.
sr: Тастер Alt је сада активан.

en: The Alt key is now inactive.
sr: Тастер Alt сада није активан.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr: Тастер Win је закључан и сада је активан за све наредне притиске на тастере.

en: The Win key is now active.
sr: Тастер Win је сада активан.

en: The Win key is now inactive.
sr: Тастер Win сада није активан.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr: Тастер Meta је закључан и сада је активан за све наредне притиске на тастере.

en: The Meta key is now active.
sr: Тастер Meta је сада активан.

en: The Meta key is now inactive.
sr: Тастер Meta сада није активан.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr: Тастер Super је закључан и сада је активан за све наредне притиске на тастере.

en: The Super key is now active.
sr: Тастер Super је сада активан.

en: The Super key is now inactive.
sr: Тастер Super сада није активан.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr: Тастер Hyper је закључан и сада је активан за све наредне притиске на тастере.

en: The Hyper key is now active.
sr: Тастер Hyper је сада активан.

en: The Hyper key is now inactive.
sr: Тастер Hyper сада није активан.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sr: Тастер AltGr је закључан и сада је активан за све наредне притиске на тастере.

en: The Alt Graph key is now active.
sr: Тастер AltGr је сада активан.

en: The Alt Graph key is now inactive.
sr: Тастер AltGr сада није активан.

en: The Num Lock key has been activated.
sr: Тастер NumLock је активиран.

en: The Num Lock key is now inactive.
sr: Тастер NumLock сада није активан.

en: The Caps Lock key has been activated.
sr: Тастер CapsLock је активиран.

en: The Caps Lock key is now inactive.
sr: Тастер CapsLock сада није активан.

en: The Scroll Lock key has been activated.
sr: Тастер ScrollLock је активиран.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
sr: Тастер ScrollLock сада није активан.

en: Toggle Screen Reader On and Off
sr: Укључи или искључи читач текста

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
sr: Приступачност

en: AltGraph
sr: AltGr

en: Warning
sr: Упозорење

en: &When a gesture was used:
sr: &Када се гест употреби:

en: Change Settings Without Asking
sr: Промени поставке без питања

en: Show This Confirmation Dialog
sr: Прикажи овај дијалог за потврду

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
sr: Деактивирај све аксес‑икс могућности и гестове

en: Slow keys
sr: спори тастери|/|$[својства аку 'споре тастере']

en: Bounce keys
sr: одскочни тастери|/|$[својства аку 'одскочне тастере']

en: Sticky keys
sr: лепљиви тастери|/|$[својства аку 'лепљиве тастере']

en: Mouse keys
sr: тастери за миш|/|$[својства аку 'тастере за миш']

en: Do you really want to deactivate "%1"?
sr: Желите ли заиста да деактивирате „%1“?|/|Желите ли заиста да деактивирате $[аку %1]?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
sr: Желите ли заиста да деактивирате „%1“ и „%2“?|/|Желите ли заиста да деактивирате $[аку %1] и $[аку %2]?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
sr: Желите ли заиста да деактивирате „%1“, „%2“ и „%3“?|/|Желите ли заиста да деактивирате $[аку %1], $[аку %2] и $[аку %3]?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
sr: Желите ли заиста да деактивирате „%1“, „%2“, „%3“ и „%4“?|/|Желите ли заиста да деактивирате $[аку %1], $[аку %2], $[аку %3] и $[аку %4]?

en: Do you really want to activate "%1"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1]?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“ и деактивирате „%2“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1] и деактивирате $[аку %2]?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“ и деактивирате „%2“ и „%3“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1] и деактивирате $[аку %2] и $[аку %3]?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“ и деактивирате „%2“, „%3“ и „%4“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1] и деактивирате $[аку %2], $[аку %3] и $[аку %4]?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“ и „%2“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1] и $[аку %2]?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“ и „%2“ и деактивирате „%3“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1] и $[аку %2] и деактивирате $[аку %3]?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“ и „%2“ и деактивирате „%3“ и „%4“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1] и $[аку %2] и деактивирате $[аку %3] и $[аку %4]?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“, „%2“ и „%3“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1], $[аку %2] и $[аку %3]?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“, „%2“ и „%3“ и деактивирате „%4“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1], $[аку %2] и $[аку %3] и деактивирате $[аку %4]?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
sr: Желите ли заиста да активирате „%1“, „%2“, „%3“ и „%4“?|/|Желите ли заиста да активирате $[аку %1], $[аку %2], $[аку %3] и $[аку %4]?

en: An application has requested to change this setting.
sr: Програм је затражио да промени ову поставку.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
sr: Држали сте тастер Shift током осам секунди или је програм затражио да промени ову поставку.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
sr: Притиснули сте тастер Shift пет пута за редом или је програм затражио да промени ову поставку.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
sr: Притиснули сте %1 или је програм затражио да промени ово подешавање.|/|Притиснули сте $[аку %1] или је програм затражио да промени ову поставку.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
sr: Програм је затражио да промени ове поставке, или сте употребили комбинацију неколико гестова са тастатуре.

en: An application has requested to change these settings.
sr: Програм је затражио да промени ове поставке.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
sr: Ове аксес‑икс поставке потребне су корисницима са ограниченом покретљивошћу и могу се подесити у Системским поставкама КДЕ‑а. Такође их можете укључивати и искључивати помоћу стандардизованих гестова са тастатуре.
    
    Ако вам нису потребна, можете изабрати „Деактивирај све аксес‑икс могућности и гестове“.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
sr: Укључени су спори тастери. Од сада, сваки тастер морате држати притиснут неко време пре него што се прихвати.

en: Slow keys has been disabled.
sr: Спори тастери су искључени.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
sr: Укључени су одскочни тастери. Од сада, сваки тастер ће бити блокиран неко време пошто се притисне.

en: Bounce keys has been disabled.
sr: Одскочни тастери су искључени.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
sr: Укључени су лепљиви тастери. Од сада, модификаторски тастери ће остати запети пошто их отпустите.

en: Sticky keys has been disabled.
sr: Лепљиви тастери су искључени.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
sr: Укључени су тастери за миш. Од сада, можете користити нумерички део тастатуре за контролисање миша.

en: Mouse keys has been disabled.
sr: Тастери за миш су искључени.

en: KDE Accessibility Tool
sr: КДЕ‑ова алатка за приступачност

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr: © 2000, Матијас Хелцер-Клипфел

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr: Матијас Хелцер-Клипфел

en: Author
sr: аутор
