kcmaccess - en to sr translation catalogue (70 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBell)
en: &Bell
sr: &Звоно

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Audible Bell
sr: Чујно звоно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, systemBell) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gestures)
en: If this option is checked, the default system bell will be used. Usually, this is just a "beep".
sr: Ако је ова опција укључена, користиће се подразумевано системско звоно. Обично је то просто „бип“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systemBell)
en: Use &system bell
sr: Користи &системско звоно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, customBell) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, accessxBeep)
en: Check this option if you want to use a customized bell, playing a sound file. If you do this, you will probably want to turn off the system bell.
sr: Укључите ово ако желите прилагођено звоно, односно да се оглашава неки звучни фајл. Ако се одлучите за ово, вероватно ћете желети да искључите системско звоно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customBell)
en: Us&e customized bell
sr: Користи &прилагођено звоно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, soundLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, soundEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, soundButton)
en: If the option "Use customized bell" is enabled, you can choose a sound file here. Click "Browse..." to choose a sound file using the file dialog.
sr: Ако задате употребу прилагођеног звона, овде можете изабрати жељени звучни фајл. Кликните на „Прегледај...“ да бисте га изабрали дијалогом фајлова.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: Sound &to play:
sr: Име &звучног фајла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, soundButton)
en: Browse...
sr: Прегледај...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Visual Bell
sr: Визуелно звоно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, visibleBell)
en: This option will turn on the "visual bell", i.e. a visual notification shown every time that normally just a bell would occur. This is especially useful for deaf people.
sr: Ова опција ће укључити „визуелно звоно“, тј. визуелно обавештење уместо уобичајеног звучног кад год би се звоно огласило. Врло згодно за кориснике са слабијим слухом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, visibleBell)
en: &Use visual bell
sr: Користи &визуелно звоно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, flashScreen)
en: The screen will turn to a custom color for the amount of time specified below.
sr: Екран ће задобити посебну боју током временског периода задатог испод.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flashScreen)
en: F&lash screen
sr: &Трепћући екран

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invertScreen)
en: All screen colors will be inverted for the amount of time specified below.
sr: Све екранске боје ће бити изврнуте за временски период задат испод.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertScreen)
en: I&nvert screen
sr: &Изврнут екран

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Click here to choose the color used for the "flash screen" visible bell.
sr: Кликните овде да изаберете боју која ће бити коришћена за трепћући екран.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Duration:
sr: &Трајање:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, duration) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, slowKeysDelay) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bounceKeysDelay) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, timeoutDelay)
en: Here you can customize the duration of the "visible bell" effect being shown.
sr: Овде можете прилагодити временски период за ефекат визуелног звона.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, slowKeysDelay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, bounceKeysDelay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_
en:  msec
sr:  ms

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabModifier)
en: &Modifier Keys
sr: &Модификаторски тастери

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sticky)
en: Sticky Keys
sr: Лепљиви тастери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stickyKeys)
en: Use &sticky keys
sr: Користи &лепљиве тастере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stickyKeysLock)
en: &Lock sticky keys
sr: &Закључај лепљиве тастере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stickyKeysAutoOff)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
sr: Искључи лепљиве тастере када се два тастера истовремено притисну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stickyKeysBeep)
en: Use system bell whenever a modifier gets latched, locked or unlocked
sr: Употреби системско звоно кад год се модификатор запне, закључа или откључа

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locking)
en: Locking Keys
sr: Тастери за закључавање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toggleKeysBeep)
en: Use system bell whenever a locking key gets activated or deactivated
sr: Употреби системско звони кад год се тастер за закључавање активира или деактивира

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNotifyModifiers)
en: Use Plasma's notification mechanism for modifier or locking key state changes
sr: Употреби Плазмин механизам обавештења када модификаторски тастер или тастер за закључавање промени стање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kNotifyModifiersButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kNotifyAccessButton)
en: Configure &Notifications...
sr: Подеси &обавештења...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabKeyFilters)
en: &Keyboard Filters
sr: &Филтери тастатуре

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, slowkeys)
en: Slo&w Keys
sr: &Спори тастери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, slowKeys)
en: &Use slow keys
sr: Користи с&поре тастере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, slowKeysPressBeep)
en: &Use system bell whenever a key is pressed
sr: &Огласи системско звоно увек када се тастер притисне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, slowKeysAcceptBeep)
en: &Use system bell whenever a key is accepted
sr: &Огласи системско звоно увек када се тастер прихвати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, slowKeysRejectBeep)
en: &Use system bell whenever a key is rejected
sr: &Огласи системско звоно увек када се тастер одбаци

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bouncekeys)
en: Bounce Keys
sr: Одскачући тастери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bounceKeys)
en: Use bou&nce keys
sr: Користи &одскачуће тастере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bounceKeysRejectBeep)
en: Use the system bell whenever a key is rejected
sr: Огласи системско звоно увек када се тастер одбаци

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabActivationGestures)
en: Activation &Gestures
sr: Активирајући &гестови

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activationgestures)
en: Activation Gestures
sr: Активирајући гестови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gestures)
en: Use gestures for activating sticky keys and slow keys
sr: Користи гестове за активирање лепљивих и спорих тастера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timeout)
en: Turn sticky keys and slow keys off after a certain period of inactivity.
sr: Искључи лепљиве и споре тастере после извесног периода неактивности.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, timeoutDelay)
en:  min
sr:  мин.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notification)
en: Notification
sr: Обавештење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accessxBeep)
en: Use the system bell whenever a gesture is used to toggle an accessibility feature
sr: Употреби системско звоно увек када се употреби гест за укључивање или искључивање неке могућности приступачности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gestureConfirmation)
en: If this option is checked, KDE will show a confirmation dialog whenever a keyboard accessibility feature is turned on or off.
    Ensure you know what you are doing if you uncheck it, as the keyboard accessibility settings will then always be applied without confirmation.
sr: Ако је ова опција укључена, КДЕ ће приказати дијалог за потврду увек када се укључи или искључи нека могућност приступачности за тастатуру.
    Пазите да знате шта радите ако искључите ово, јер се тада поставке приступачности увек примењују без потврде.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gestureConfirmation)
en: Show a confirmation dialog whenever a keyboard accessibility feature is toggled
sr: Прикажи дијалог за потврду увек када се укључи или искључи нека могућност приступачности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNotifyAccess)
en: Use Plasma's notification mechanism whenever a keyboard accessibility feature is toggled
sr: Користи Плазмин механизам обавештења увек када се укључи или искључи нека могућност приступачности тастатуре

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabScreenReader)
en: Screen Reader
sr: Читач екрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, screenReaderEnabled)
en: Screen reader enabled
sr: Читач екрана укључен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchOrcaConfiguration)
en: &Launch Orca Configuration
sr: &Покрени подешавање Орке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Please note that you may have to log out once to allow the screen reader to work properly.
sr: Можда ћете морати да се одјавите једном да би читач екрана правилно прорадио.

en: AltGraph
sr: AltGr

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
sr: Притисните %1 док су активни NumLock, CapsLock и ScrollLock|/|Притисните $[аку %1] док су активни NumLock, CapsLock и ScrollLock

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
sr: Притисните %1 док су активни CapsLock и ScrollLock|/|Притисните $[аку %1] док су активни CapsLock и ScrollLock

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
sr: Притисните %1 док су активни NumLock и ScrollLock|/|Притисните $[аку %1] док су активни NumLock и ScrollLock

en: Press %1 while ScrollLock is active
sr: Притисните %1 док је активан ScrollLock|/|Притисните $[аку %1] док је активан ScrollLock

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
sr: Притисните %1 док су активни NumLock и CapsLock|/|Притисните $[аку %1] док су активни NumLock и CapsLock

en: Press %1 while CapsLock is active
sr: Притисните %1 док је активан CapsLock|/|Притисните $[аку %1] док је активан CapsLock

en: Press %1 while NumLock is active
sr: Притисните %1 док је активан NumLock|/|Притисните $[аку %1] док је активан NumLock

en: Press %1
sr: Притисните %1|/|Притисните $[аку %1]

en: KDE Accessibility Tool
sr: КДЕ‑ова алатка за приступачност|/|$[својства дат 'КДЕ‑овој алатки за приступачност']

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr: © 2000, Матијас Хелцер-Клипфел

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr: Матијас Хелцер-Клипфел

en: Author
sr: аутор

en: Here you can activate keyboard gestures that turn on the following features: 
    Sticky keys: Press Shift key 5 consecutive times
    Slow keys: Hold down Shift for 8 seconds
sr: Овде можете активирати гестове са тастатуре који укључују следеће могућности:
    Лепљиви тастери: притисните тастер Shift пет пута за редом
    Спори тастери: држите тастер Shift притиснут осам секунди

en: Here you can activate keyboard gestures that turn on the following features: 
    Mouse Keys: %1
    Sticky keys: Press Shift key 5 consecutive times
    Slow keys: Hold down Shift for 8 seconds
sr: Овде можете активирати гестове са тастатуре који укључују следеће могућности:
    Тастери за миш: %1
    Лепљиви тастери: притисните тастер Shift пет пута за редом
    Спори тастери: држите тастер Shift осам секунди

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
sr: Не могу да подесим Орку: „%1“ пропало

en: Error: Could not launch "orca --setup"
sr: Грешка: Не могу да покренем „orca --setup“
