kcm_activities - en to sr translation catalogue (23 entries)

en: Activities
sr: Активности

[ctx: @title:window]
en: Delete Activity
sr: Брисање активности

en: Are you sure you want to delete '%1'?
sr: Желите ли заиста да обришете „%1“?

en: Error loading the QML files. Check your installation.
    Missing %1
sr: Грешка при учитавању КуМЛ фајлова. Проверите инсталацију.
    Недостаје %1.

en: General
sr: Опште

[ctx: @title:window]
en: Create a New Activity
sr: Стварање нове активности

[ctx: @title:window]
en: Activity Settings
sr: Поставке активности

[ctx: @action:button]
en: Create
sr: Направи

en: Name:
sr: Име:

en: Description:
sr: Опис:

en: Switching
sr: Мењање

en: Privacy
sr: Приватност

en: Forget the last hour
sr: Заборави протекли сат

en: Forget the last two hours
sr: Заборави протекла два сата

en: Forget a day
sr: Заборави протекли дан

en: Forget everything
sr: Заборави све

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
sr[0]:  месец
sr[1]:  месеца
sr[2]:  месеци
sr[3]:  месец

en: Activity switching
sr: Мењање активности

[ctx: @action]
en: Walk through activities
sr: Шетај кроз активности

[ctx: @action]
en: Walk through activities (Reverse)
sr: Шетај кроз активности (обрнуто)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
sr: у &свим програмима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
sr: &нигде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
sr: Памти отворене документе:
