kcmkclock - en to sr translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
sr: Датум и време

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
sr: Постави датум и време &аутоматски

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
sr: &Сервер времена:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
sr: Овде можете променити дан, месец и годину системског датума.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
sr: Временска зона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
sr: За промену локалне временске зоне, изаберите подручје са доњег списка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
sr: Тренутна локална временска зона:

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
sr: Није нађена ниједна НТП алатка. Инсталирајте наредбу ntpdate или rdate да бисте активирали аутоматско ажурирање датума и времена.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
sr: Овде можете променити системско време. Кликните на поље за часове, минуте или секунде да бисте променили вредност, или кликтањем на дугмад горе/доле, или уписивањем вредности.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
sr: Тренутна локална временска зона: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
sr: Тренутна локална временска зона: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
sr: Јавни сервер времена (pool.ntp.org), asia.pool.ntp.org, europe.pool.ntp.org, north-america.pool.ntp.org, oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
sr: Не могу да ступим у везу са сервером: %1

en: Can not set date.
sr: Не могу да поставим датум.

en: Error setting new time zone.
sr: Грешка у постављању нове временске зоне.

en: Time zone Error
sr: Грешка временске зоне

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
sr: <qt><h1>Датум и време</h1><p>Овим модулом Системских поставки подешавате датум и време на систему. Како ове поставке не само што утичу на вас као корисника, већ и на цео систем, можете их изменити само ако покренете Системске поставке као корен. Ако немате корену лозинку, а мислите да би системско време требало да буде измењено, обратите се систем-администратору.</p></qt>

en: KDE Clock Control Module
sr: КДЕ‑ов контролни модул сата|/|$[својства дат 'КДЕ‑овом контролном модулу сата']

en: (c) 1996 - 2001 Luca Montecchiani
sr: © 1996-2001, Лука Монтекијани

en: Luca Montecchiani
sr: Лука Монтекијани

en: Original author
sr: првобитни аутор

en: Paul Campbell
sr: Пол Кемпбел

en: Current Maintainer
sr: тренутни одржавалац

en: Benjamin Meyer
sr: Бенџамин К. Мејер

en: Added NTP support
sr: додао подршку за НТП

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
sr: <qt><h1>Датум и време</h1><p>Овим контролним модулом подешавате датум и време на систему. Како ове поставке не само што утичу на вас као корисника, већ и на цео систем, можете их изменити само ако покренете Системске поставке као корен. Ако немате корену лозинку, а мислите да би системско време требало да буде измењено, обратите се систем-администратору.</p></qt>

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
sr: Не могу да се аутентификујем или извршим радњу: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
sr: Не могу изменим НТП поставке.

en: Unable to set current time
sr: Не могу да поставим тренутно време.

en: Unable to set timezone
sr: Не могу да поставим временску зону.
