joystick - en to sr@ijekavian translation catalogue (42 entries)

en: Calibration
sr@ijekavian: Калибрација

en: Next
sr@ijekavian: Сљедеће

en: Please wait a moment to calculate the precision
sr@ijekavian: Сачекајте док израчунам прецизност

en: (usually X)
sr@ijekavian: (обично X)

en: (usually Y)
sr@ijekavian: (обично Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Сада се одређује опсег вриједности које уређај даје.</p><p>Отклоните <b>осу %1 %2</b> уређаја у <b>минимални</b> положај.</p><p>Притисните било које дугме на уређају или кликните на <i>Сљедеће</i> за наредни корак у поступку.</p></qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Сада се одређује опсег вриједности које уређај даје.</p><p>Поставите <b>осу %1 %2</b> уређаја у <b>центар</b>.</p><p>Притисните било које дугме на уређају или кликните на <i>Сљедеће</i> за наредни корак у поступку.</p></qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Сада се одређује опсег вриједности које уређај даје.</p><p>Отклоните <b>осу %1 %2</b> уређаја у <b>максимални</b> положај.</p><p>Притисните било које дугме на уређају или кликните на <i>Сљедеће</i> за наредни корак у поступку.</p></qt>

en: Communication Error
sr@ijekavian: Грешка у комуникацији

en: You have successfully calibrated your device
sr@ijekavian: Успјешно сте калибрисали уређај

en: Calibration Success
sr@ijekavian: Калибрација је успјела

en: Value Axis %1: %2
sr@ijekavian: Вриједност осе %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
sr@ijekavian: Дати уређај %1 не може да се отвори: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
sr@ijekavian: Дати уређај %1 није џојстик.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да добавим верзију драјвера у језгру за уређај %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
sr@ijekavian: Верзија драјвера у језгру које се извршава (%1.%2.%3) није она за коју је овај модул изграђен (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да добавим број дугмади за уређај %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да добавим број оса за уређај %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да добавим калибрационе вриједности за уређај %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да обновим калибрационе вриједности за уређај %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да припремим калибрационе вриједности за уређај %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да применим калибрационе вриједности за уређај %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
sr@ijekavian: унутрашња грешка - непознат кôд %1

en: KDE Joystick Control Module
sr@ijekavian: КДЕ‑ов контролни модул за џојстик

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
sr@ijekavian: Модул Системских поставки КДЕ‑а за пробу џојстика

en: (c) 2004, Martin Koller
sr@ijekavian: © 2004, Мартин Колер

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
sr@ijekavian: <qt><h1>Џојстик</h1><p>Овај модул вам помаже да провјерите да ли ваш џојстик ради исправно.</p><p>Ако се са оса очитавају неисправне вриједности, можете покушати да то поправите калибрацијом.</p><p>Модул покушава да пронађе све доступне уређаје џојстика, испробавајући <tt>/dev/js[0-4]</tt> и <tt>/dev/input/js[0-4]</tt>.</p><p>Ако имате неки други фајл уређаја, унесите га ручно.</p><p>Списак дугмади приказује стање дугмади на џојстику, а списак оса текуће вриједности за све осе.</p><p>Напомена: Текући драјвери у језгру Линукса (серије 2.4 и 2.6) може могу аутоматски откривати само:</p><ul><li>џојстике са двије осе и четири дугмета</li><li>џојстике са три осе и четири дугмета</li><li>џојстике са четири осе и четири дугмета</li><li>„дигиталне“ џојстике сајборг од Сајтека</li></ul><p>(За детаље погледајте документацију џојстика под Линуксом, <tt>&lt;<i>linux_src</i>&gt;/Documentation/input/joystick.txt</tt>).</p></qt>

en: PRESSED
sr@ijekavian: ПРИТИСНУТО

en: Device:
sr@ijekavian: Уређај:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
sr@ijekavian: Отклон:

en: Show trace
sr@ijekavian: Прикажи траг

en: Buttons:
sr@ijekavian: Дугмад:

en: State
sr@ijekavian: Стање

en: Axes:
sr@ijekavian: Осе:

en: Value
sr@ijekavian: Вриједност

en: Calibrate
sr@ijekavian: Калибриши

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
sr@ijekavian: <qt><p>Није пронађен ниједан џојстик прикључен на овај рачунар.</p><p>Проверени су <tt>/dev/js[0-4]</tt> и <tt>/dev/input/js[0-4]</tt></p><p>Ако сте сигурни да је џојстик прикључен, унесите исправан фајл уређаја.</p></qt>

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
sr@ijekavian: Дато име уређаја није исправно (не садржи ‘/dev’).
    Одаберите уређај са списка или
    унесите фајл уређаја (као ‘/dev/js0’).

en: Unknown Device
sr@ijekavian: Непознат уређај

en: Device Error
sr@ijekavian: Грешка уређаја

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Сада ће се провјерити прецизност џојстика.</p><p><b>Намјестите све осе у њихове средишње положаје и не помијерајте џојстик.</b></p><p>Кликните на <i>У реду</i> да отпочнете калибрацију.</p></qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
sr@ijekavian: Обновљене су све калибрационе вриједности за уређај %1.
