kcmsmserver - en to sr@ijekavian translation catalogue (17 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
sr@ijekavian: <qt><h1>Менаџер сесија</h1>Овдје можете подесити менаџер сесија. Ту су опције попут да ли треба потврдити излазак из сесије (одјављивање), да ли се сесија обнавља при пријављивању и треба ли рачунар аутоматски и треба ли аутоматски угасити рачунар по напуштању сесије.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, topBox)
en: General
sr@ijekavian: Опште

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_confirmLogout)
en: Check this option if you want the session manager to display a logout confirmation dialog box.
sr@ijekavian: Укључите ако желите да менаџер сесија прикаже потврдни дијалог прије него што вас заиста одјави.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_confirmLogout)
en: Conf&irm logout
sr@ijekavian: Потврди &одјављивање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_offerShutdown)
en: O&ffer shutdown options
sr@ijekavian: Понуди опције &гашења

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_shutdownType)
en: Here you can choose what should happen by default when you log out. This only has meaning, if you logged in through KDM.
sr@ijekavian: Овдје можете изабрати шта треба да се догоди након одјављивања. Ове опције важе само ако сте се пријавили из КДМ‑а.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_shutdownType)
en: Default Leave Option
sr@ijekavian: Подразумијевана опција напуштања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, logoutRadio)
en: &End current session
sr@ijekavian: &Окончај текућу сесију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rebootRadio)
en: &Restart computer
sr@ijekavian: &Поново покрени рачунар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, haltRadio)
en: &Turn off computer
sr@ijekavian: &Угаси рачунар

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_loginMode)
en: <ul>
    <li><b>Restore previous session:</b> Will save all applications running on exit and restore them when they next start up</li>
    <li><b>Restore manually saved session: </b> Allows the session to be saved at any time via "Save Session" in the K-Menu. This means the currently started applications will reappear when they next start up.</li>
    <li><b>Start with an empty session:</b> Do not save anything. Will come up with an empty desktop on next start.</li>
    </ul>
sr@ijekavian: <qt><ul><li><b>Поврати претходну сесију:</b> памти се који су све програми активни у тренутку напуштања сесије и поново се покрећу по сљедећем пријављивању.</li><li><b>Поврати ручно сачувану сесију:</b> у сваком тренутку сесија се може ручно сачувати опцијом <i>Сачувај сесију</i> у К‑менију. Овим ће се тако упамћени програми сами покренути по сљедећем пријављивању.</li><li><b>Покрени празну сесију:</b> не памти се ништа. По сљедећем пријављивању површ ће бити празна.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_loginMode)
en: On Login
sr@ijekavian: По пријављивању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, previousSessionRadio)
en: Restore &previous session
sr@ijekavian: Поврати &претходну сесију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, savedSessionRadio)
en: Restore &manually saved session
sr@ijekavian: Поврати &ручно сачувану сесију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptySessionRadio)
en: Start with an empty &session
sr@ijekavian: Покрени празну &сесију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Applications to be e&xcluded from sessions:
sr@ijekavian: Програми које треба &искључити из сесија:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_excludeApps)
en: Here you can enter a colon or comma separated list of applications that should not be saved in sessions, and therefore will not be started when restoring a session. For example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole'.
sr@ijekavian: <qt>Овдје можете унијети двотачкама или запетама раздвојен списак програма које не треба уписивати у сесије, и који стога неће бити покренути при враћању сесије. На примјер <tt>xterm:xconsole</tt> или <tt>xterm,xconsole</tt>.</qt>
