kcmkeyboard - en to sr@ijekavian translation catalogue (76 entries)

en: Switch to Next Keyboard Layout
sr@ijekavian: Пребаци на следећи распоред тастера

en: KDE Keyboard Layout Switcher
sr@ijekavian: КДЕ‑ов мењач распореда тастатуре

en: Switch keyboard layout to %1
sr@ijekavian: Пребаци распоред тастатуре на %1

[ctx: short layout label - full layout name]
en: %1 - %2
sr@ijekavian: %1 — %2

[ctx: layout - variant]
en: %1 - %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: Any language
sr@ijekavian: било који језик

[ctx: variant]
en: Default
sr@ijekavian: подразумевани

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
sr@ijekavian: Додавање распореда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Layout:
sr@ijekavian: Распоред:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel_2)
en: Shortcut:
sr@ijekavian: Пречица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Variant:
sr@ijekavian: Варијанта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
sr@ijekavian: Етикета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Limit selection by language:
sr@ijekavian: Ограничи избор по језику:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
sr@ijekavian: Преглед

en: KDE Keyboard Control Module
sr@ijekavian: КДЕ контролни модул тастатуре

en: (c) 2010 Andriy Rysin
sr@ijekavian: © 2010, Андриј Рисин

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
sr@ijekavian: <h1>Тастатура</h1><p>Ова контролни модул служи за подешавање параметара и распореда тастатуре.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
sr@ijekavian: Хардвер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
sr@ijekavian: &Модел тастатуре:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
sr@ijekavian: Овдје можете изабрати модел тастатуре. Ова поставка не зависи од распореда тастатуре, већ се тиче „хардверског“ модела, тј. начина на који је тастатура произведена. Модерне тастатуре обично имају два додатна тастера и познате су као „104‑тастерски“ модели, што је добар основни избор ако не знате тачно какву тастатуру имате.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
sr@ijekavian: Распореди

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kbuttongroup)
en: Layout Indicator
sr@ijekavian: Показатељ распореда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showIndicatorChk)
en: Show layout indicator
sr@ijekavian: Прикажи показатељ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSingleChk)
en: Show for single layout
sr@ijekavian: И при једном распореду

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, showFlagRadioBtn)
en: Show flag
sr@ijekavian: Са заставом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, showLabelRadioBtn)
en: Show label
sr@ijekavian: Са етикетом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, showLabelOnFlagRadioBtn)
en: Show label on flag
sr@ijekavian: Са етикетом на застави

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
sr@ijekavian: Ако изаберете смерницу мењања по програму или по прозору, промјена распореда ће утицати само на текући програм или прозор.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
sr@ijekavian: Смјерница мијењања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
sr@ijekavian: &Глобално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
sr@ijekavian: По по&врши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
sr@ijekavian: По &програму

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
sr@ijekavian: По про&зору

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
sr@ijekavian: Пречице за пребацивање распореда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
sr@ijekavian: Главне пречице:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
sr@ijekavian: Ово је пречица за мијењање распореда коју обрађује Икс. Допушта чисто модификаторске пречице.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
sr@ijekavian: Никаква

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
sr@ijekavian: Пречице за трећи ниво:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
sr@ijekavian: Ово је пречица за прелазак на трећи ниво активног распореда (ако постоји) коју обрађује Икс. Допушта чисто модификаторске пречице.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
sr@ijekavian: Алтернативна пречица:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
sr@ijekavian: Ово је пречица за мењање распореда. Не подржава чисто модификаторске пречице и може да не ради у неким случајевима (нпр. ако је активан искакач или на чувару екрана).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutsGroupBox)
en: Configure layouts
sr@ijekavian: Подеси распореде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
sr@ijekavian: Додај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
sr@ijekavian: Помери нагоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
sr@ijekavian: Помери надоле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
sr@ijekavian: Резервни распореди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
sr@ijekavian: Број главних распореда:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, configureKeyboardOptionsChk)
en: &Configure keyboard options
sr@ijekavian: &Подеси опције тастатуре

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

en: Only up to %1 keyboard layout is supported | Only up to %1 keyboard layouts are supported
sr@ijekavian[0]: Могуће је додати највише %1 распоред
sr@ijekavian[1]: Могуће је додати највише %1 распореда
sr@ijekavian[2]: Могуће је додати највише %1 распореда
sr@ijekavian[3]: Могуће је додати највише %1 распоред

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
sr@ijekavian: ништа

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
sr@ijekavian[0]: %1 пречица
sr@ijekavian[1]: %1 пречице
sr@ijekavian[2]: %1 пречица
sr@ijekavian[3]: %1 пречица

[ctx: layout map name]
en: Map
sr@ijekavian: мапа

en: Layout
sr@ijekavian: распоред

en: Variant
sr@ijekavian: варијанта

en: Label
sr@ijekavian: етикета

en: Shortcut
sr@ijekavian: пречица

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
sr@ijekavian: <p>Ако је подржана, овом опцијом одређујете стање тастера NumLock по покретању Плазме.</p><p>Можете подесити да је NumLock укључен или искључен, или да Плазма не мијења затечено стање.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
sr@ijekavian: NumLock на покретању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keyboardRepeatOnRadioButton)
en: T&urn on
sr@ijekavian: &Укључи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
sr@ijekavian: &Искључи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
sr@ijekavian: &Не дирај

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyboardRepeatGroupBox)
en: Keyboard Repeat
sr@ijekavian: Понављање тастера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keyboardRepeatOffRadioButton)
en: Turn o&ff
sr@ijekavian: &Искључи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keyboardRepeatUnchangedRadioButton)
en: &Leave unchanged
sr@ijekavian: &Не дирај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
sr@ijekavian: &Застој:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, delay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
sr@ijekavian: <html>Ако је подржана, овом опцијом задајете застој прије него што притиснути тастер почне да шаље знакове. Брзину издавања знакова контролише опција <i>Учестаност:</i>.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
sr@ijekavian: &Учестаност:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, rate)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
sr@ijekavian: Ако је подржана, овом опцијом задајете учестаност којом се знакови шаљу док је тастер притиснут.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, rate)
en:  repeats/s
sr@ijekavian:  знак./сек.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
sr@ijekavian: Пробна зона:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
sr@ijekavian: Омогућава да се испроба понављање тастатуре и гласност клика (не заборавите да претходно примените измене).

[ctx: tooltip title]
en: Keyboard Layout
sr@ijekavian: Распоред тастера

en: Configure Layouts...
sr@ijekavian: Подеси распореде...
